Bilgiustam
Türkiye'nin Bilgi Sitesi

Acapulco Kenti Nedir, Nerededir, Özellikleri Nelerdir?

0 259

Her insanın rüyalarını süsleyen bir tatil cenneti muhakkak vardır. Denize sıfır bir kent, kıyı boyunca uzanan kumsallar, mükemmel bir gökyüzü ve tabii ki berrak bir su deryası… İnsanlar bu noktada yalnızca belli başlı kentlerin hayalini kurmaktadır. Bilinmeyen sularda yüzmek, adı duyulmamış cennet köşelerine gitmek için biraz araştırmak gerekmektedir. Çoğu insanın adını bile duymadığı, ancak hayallerin ötesinde bir kent, Meksika sahillerinde tatilcileri beklemektedir. Adına pek aşina olunmayan bu cennet köşenin adı ise Acapulco’dur.

8704_acapulcoAcapulco, Büyük Okyanus’un tüm güzelliklerini uzun kumsalları ile kucaklamaktadır. Rüyaları süsleyen bu kent, çok fazla bilinmemektedir. Guerrero eyaletine bağlı olan Acapulco tamamen turistik bir kenttir. Turizme ek olarak kentte; pamuk, kahve, şeker ihracatı yapılmaktadır.

Ancak mükemmel körfezi sayesinde, turizm ön plana çıkmaktadır. Turizm şehri olarak ön plana çıkma nedenlerinden biri de yıllık ortalama 27 derece olan hava sıcaklığıdır. Yalnızca Haziran ve Eylül ayları arasında yağış almaktadır.

Acapulco Tatil İçin Uygun Bir Kent mi?

Denizi, doğası ve eşsiz manzarası ile Acapulco tam bir tatil köşesidir. Ancak çok fazla dillendirilmeyen olumsuz özellikleri de mevcuttur. Acapulco tüm güzelliklerinin yanında büyük çekinceler de taşımaktadır. Öyle ki; bazı kaynaklarda dünyanın en tehlikeli kentleri arasında gösterilmektedir. Nedeni yüksek olan cinayet oranlarıdır. Ayrıca Acapulco’da uyuşturucu çeteleri de güvenlik güçlerini epey uğraştırmaktadır. Kuşkusuz, bu nedenler şehrin güzelliklerini gölgede bırakmaktadır.

Yazar:Ensar Türkoğlu

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.