Bilgiustam
Türkiye'nin Bilgi Sitesi

Adet Sancıları için 4 Muhteşem Çay

0 296

Adet Sancıları için 4 Muhteşem ÇayKadınların en sık yaşadığı şikâyetlerden birisi olan adet sancıları en çok problem haline getirdikleri bir rahatsızlık türüne girmektedir. Çoğu zaman ağrıyan karnın neden bu denli ağrıdığını anlamaz saatlerce kıvranırız. Bu bizler için zor durumlardır. Bunu atlatmanın yollarını hemen ilaçlarla ararız. Fakat bu doğru bir davranış değildir. Çünkü adet dönemine ilaç kullanarak âdetin çabuk kesilmesine neden olur. Bu da sonradan bir takım rahatsızlıklara yol açabilir. Baş ağrıları, bel ağrıları daha fazla artar. Çünkü vücut görevini tam olarak yapamadığından bu yarım kalır. Bunun daha sağlıklı olabilmesi için ilaçlara sarılmak yerine bize ilaç gücünü verecek doğal bitkileri keşfetmemiz gerekir. Regl ağrıları genelde adet öncesi zamanlara denk gelir. Daha henüz adet olmamanıza rağmen bu anlamsız ağrıların hızlı bir şekilde ilerlemesi canınızı sıkar. Bu nedenle çok fazla gergin olursunuz. Bu durumlarda hassasiyetinizi kimsecikler anlayamaz. Ve küçücük şeyden nem kapar pozisyonda bulursunuz kendinizi. Eğer stres ve sinir ile bu dönemlerde başa çıkamıyorsanız bunun için çözüm aramaları gerekirse bu konuda uzman birinden yardım almalısınız. Peki, bu durumlarla kolay bir şekilde baş etmek regl sancılarını azaltmak için ne yapmanız gerekir? Bizlerde sizlere bu konuda bilgileri sunduk ve adet sancıları için çay içerken hangi itki çayının size ağrı kesici kadar etkili olduğunu araştırdık. Bakalım bunlar tam olarak neler hep birlikte öğrenelim.

Adet Sancıları için 4 Muhteşem ÇayZencefilli Çay: Sağlık açısından oldukça faydaları bulunan zencefilin bu dönemlerde ne kadar etkili bir ilaç olduğunu biliyor muydunuz? İçinde var olan enzimler ve değişik elementler aynı zamanda ilaç kadar etkili bir görevi üstleniyor. Sadece günde 2 bardak zencefil çayından içmek adet öncesi hastalık tablosu için oldukça idealdir. Karın haznesinde ve kasıklarda şiddetli bir şekilde oluşan ağrıyı tespit eder. Daha sonra bu ağrıları en aza indirerek sizin doğal yolar ile iyileşmenize aracı olur. Zencefilli bitki çayı bu dönemlerde en çok tercih edilen bitki çayları arasında yer almaktadır. Sadece adet sancılarına iyi gelmiyor. Çeşitli baş ağrıları, migrene ve sinüzite bağlı durularda da endikedir. Ağrıların hafiflemesini sağlar. Ve size enerji vererek bağışıklığınızın daha güçlü olmasına yarımcı olur.

Hayıt Çayı: Özellikle Akdeniz bölgesinde ve Orta Asya’da bulunan, hayıt ağaçlarından elde edilen bu bitki çayı başta göğüs hastalıklarına daha sonra adet döneminde ortaya çıkan gergin durumlarda ve kasık ağrılarında oldukça etkilidir. Aktarlardan rahatlıkla bulabileceğiniz hayıt çağı sizi en yakın zamanda doğal yöntemler ile iyileştiriyor. Sizlerde doğal yöntemlerle iyileşebilir hayıt çayını demleyerek çeşitli ağrı ve sancılardan kurtulabilirsiniz. Hayıt çağının en güzel özelliği siniri yatıştırması sizi sakin bir şekilde uyumlu bir insan şekline döndürmesidir. Uykusuzlukların giderilmesinde de kullanılabilir.

Adet Sancıları için 4 Muhteşem ÇayPapatya Çayı: Her türlü bulantı ve kusmalarda kullanılan üstelik çeşitli karın ağrısı boğaz ağrısı hatta idrar enfeksiyonlarda etkili olan papatya çayının bir de adet dönemi öncesinde ve ya sonrasında ne kadar yararlı bir bitki olduğunu biliyor muydunuz? Eğer sık adet sancısı yaşayan birisi iseniz ve geceleri uykunuzu yeterli bir şekilde sağlayamıyorsanız bu size hem şifa hem de uyku düzeninizin oluşmasına katkıda bulunacaktır. Sizlerde papatya çayı içerek zor günlerinizde daha sakin ve ağrısız dakikalar yaşayabilirsiniz. Bu nedenle size önereceğimiz bu bitki çayından mutlaka tüketmeniz gerekir.

Nane Çayı: Hem kokusu ile hem de huzur veren şifası ile bu kez naneyi sadece çayda deneyin. Çeşitli yemeklerde severek kullandığınız naneyi taze yaprakları ile kaynatın ve nane çayını elde edin. Bu sizin için son derece faydalı olacak sizi çeşitli ağrılara karşı koruyacaktır. Nane çayını dilerseniz limonlu da tüketebilirsiniz. Regl sancıları için ağrı kesici etkisi bulunmaktadır. Ayrıca sizi sakinleştiren ve gerginliğinizi azaltan faydası da bulunmaktadır. Kışın gribal enfeksiyonlarda en çok tercih edilen çaydır.
Kaynakça:
mynet.com

Yazar:Suna Korkmaz

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.