Bilgiustam
Türkiye'nin Bilgi Sitesi

AdwCleaner Nedir, Ne İşe Yarar, Nasıl Kullanılır?

0 310

7875_31AdwCleaner nedir öncelikle bunu açıklamamızda fayda var. AdwCleaner, bilgisayarınızı kullanırken zamanla yüklediğiniz programlar ya da uygulamalar içerisinde yer alan adware ve malware gibi zararlı yazılımların bilgisayarınızdan temizlenmesini sağlayan uygulamalardan biridir.

Bilgisayar kullanıcılarının en büyük şikayetlerinden biri internet ana sayfalarının istenmeyen yazılım ile karşı karşıya kalmasıdır. Bazı durumlarda ana sayfa değişikliği yapsalar dahi yüklenen programlar ve uygulamalar buna izin vermeyebilir. Bu sebeple temizleme araçlarına ihtiyaç duyulabilmektedir. Bir çok bilgisayar temizleme aracı olmasına rağmen AdwCleaner bu konuda kullanıcılara rahatlık sunmaktadır. AdwClener nasıl kullanılır diye sorabilirsiniz. Bunun için öncelikle programı bilgisayarınıza indirip kurmanız gerekmektedir. Kurulum tamamlandıktan sonra program içerisinde tara sekmesine tıklıyorsunuz. Bilgisayarınızda yer alan bütün kötü yazılımları birkaç dakikada bulabiliyor. Klasik bilgisayar temizleme araçları gibi çıkan dosyaları temizleme işlemi için adımları takip ederek temizleme işlemini başlatıyorsunuz.

Kötü yazılımları temizleme araçları arasında çok kolay ve pratik olan AdwCleaner bir çok bilgisayar kullanıcısı tarafından kullanılmakta. Derinlemesine dosyaları temizleyerek sorunlu dosyaları da onarma imkanı sunabilmektedir.

Yazar:Ensar Türkoğlu

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.