Bilgiustam
Türkiye'nin Bilgi Sitesi

Swarm Nedir, Ne İşe Yarar, Nasıl Kullanılır?

0 1.729

7876_40Swarm nedir sorusu son dönemlerde karşımıza çıkmaktadır. Eskiden Foursquare olarak bilinen yer bildirimi yaparak arkadaşlarınızla ya da yer bildirimi yapan diğer kişiler ile iletişim kurmanızı sağlayan sosyal bir platformdur. Foursquare uygulamasında önceden yer bildirimi yapılabiliyordu fakat bu işi artık Swarm aracılığı ile yapabiliyorsunuz.

Foursquare sonrasında Swarm nasıl kullanılır diyebilirsiniz. Aslında çok bir fark yok. Öncelikle uygulamayı cihazınıza indiriyorsunuz. Eski Foursquare hesabınız ile giriş yapabilirsiniz. Girişiniz tamamlandıktan sonra ekranda üst bölümde dört farklı sekme ile karşılaşırsınız. Bu sekmelerde arkadaşlarınızın size ne kadar uzaklıkta olduğunu görebilir, profilinize girebilir, plan yapabilir ya da yaptığınız yer bildirimlerini görebilirsiniz. Yer bildirimi yapmak için konum servislerinizin açık olması gerekmektedir. Bulunduğunuz alanı daha çabuk bulmanızı sağlar. Ayrıca etrafınızda bulunan mekanlara da uzaklığınıza göre önerilerde bulunabilmektedir. Yer bildirimi yapacağınız mekana tıkladığınızda Check-in yap dediğinizde o mekanda bulunduğunuzu belirten yer bildirimi arkadaşlarınız ile paylaşılmış olur.

Swarm kullanıcıları yer bildirimi yaptıkça puan ve statü kazanırlar. Ne kadar çok yer bildirim yaparsanız o kadar puan elde edersiniz.

Yazar:Ensar Türkoğlu

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.