Bilgiustam
Türkiye'nin Bilgi Sitesi

Akıllı Telefon Kameralarıyla Yapılabilecek En Kullanışlı Aktiviteler

0 54

7812_akilli_telefon_kameralariTelefon artık sadece bir iletişim aracı olarak değil bir eğlence, hayata farklılık katan bir araç olarak da görülüyor. Her geçen gün farklı özelliklere sahip yeni akıllı telefon modelleri üretiliyor. Akıllı telefonların en önemli özellikleri kameraları ve kameralarının barındırdığı seçeneklerdir. Geçmiş zamanlarda üretilen telefonların kameraları sadece resim çekmek, video çekmek gibi belirli özelliklere sahipti. Ama günümüzde bu durum değişti.

Eğer ki siz de yeni model bir akıllı telefona sahipseniz, telefonunuzun kamerası ile bir çok ilginç ve kullanışlı şeyler yapabilirsiniz. Biz de şimdi sizlere o yapabileceklerinizi kısa ve öz bir şekilde anlatacağız. Siz de bu yazıyı okuduktan sonra akıllı telefon kameranızın size sunduğu seçenekleri sonuna kadar kullanabilirsiniz.

Akıllı Telefon Kameralarıyla Yapılabilecek Şeyler;

-Kamera’nın kızılötesi özelliği sayesinde kızılötesi özelliğine sahip cihazların fotoğraflarını çekebilirsiniz.

-Geçmişte çok hızlı hareket eden nesne veya canlıların fotoğrafları çekilemiyor, fotoğraf çekilse bile bulanık gözüküyordu. Ama günümüzde bu hızlı nesneler veya canlıların fotoğrafları çok net bir şekilde çekilebiliyor. Hatta yavaşlatma özelliği kullanarak videoları bile çekilebiliyor.

7812_akilli_telefon_kamer-Telefon kameranızı bir dürbün ya da teleskop olarak kullanabilirsiniz. Üstün zoomlama özellikleri sayesinde net görüntüler elde edebilirsiniz. Akıllı telefon kameranızı bir teleskopun vizörüne sabitlediğiniz zaman LCD ekran görüntülerden çok daha net görüntüler elde edebiliyorsunuz. Kısaca özetlemek gerekirse bir teleskopun bakabildiği her noktayı akıllı telefon kameranız ile fotoğraflayabilirsiniz hem de daha net görüntüler elde ederek.

-Herkesin bildiği gibi geçmişte üretilen telefonların kameralarının çözünürlükleri son derece düşüktü. Çekilen fotoğraflar pixeller bile belli olabiliyordu. Günümüzde son derece yüksek çözünürlüğe sahip kameralar barındıran akıllı telefonlar üretiliyor.

-Telefonunuzla selfie çekmek zorlayıcı oluyorsa, cihazınızın ses düğmesini kamera ayarlarından deklanşör olarak ayarlayabiliyorsunuz ve bir selfie çubuğu kullanarak çok rahat bir şekilde kaliteli selfie fotoğrafları çekebiliyorsunuz.

Kalp atışını, kan basıncını ölçen bir uygulama indirip, parmağını kameranızın üstünüze koyarak ölçüm yapabilir, ölçüm verilerini ulaşabilirsiniz.

-Parmak izi kilidi uygulaması indirebilir, parmağınızı kameranıza okutabilir ve cihazınızı, verilerinizi size özel bir güvenlik şekli ile koruyabilirsiniz.

-Elinizde eski negatif çekimlere sahip fotoğraflar mevcutsa onları akıllı telefon kameranız ile dijital çekim haline getirebiliyorsunuz. Akıllı telefon kameranızın negatif çekim efektini aktif hale getirerek o eski negatif çekim fotoğrafları pozitif çekime döndürebilirsiniz.

-Doğa tutkunu bir kişiyseniz ve gördüğünüz doğa manzaralarının fotoğraflarını çekmek istiyorsanız cihazınızın panoramik fotoğraf özelliğini kullanarak kaliteli doğa resimleri çekebilirsiniz. Ayrıca panoramik fotoğraf efekti özelliği sayesinde göz yanıltıcı özelliğe sahip fotoğraflar çekebiliyorsunuz. Örneğin manzara bulunan bir nesneyi farklı açılardan çekerek iki tane olarak gösterebiliyorsunuz. Panoramik fotoğraf özelliğini sadece kamera ile değil farklı uygulamalar ile kullanabilirsiniz. İndirdiğiniz uygulamaların özellikleri ile akıllı telefon kameranızın özelliklerini birleştirebilir ve daha kaliteli fotoğraflar elde edebilirsiniz.

Akıllı telefon kameralarıyla yapılabilecek şeyler her geçen gün daha da artıyor, buna seyirci kalmak yerine size sunulan imkanları sonuna kadar kullanmak daha önemlidir.

Yazar:Ensar Türkoğlu

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku