Bilgiustam
Türkiye'nin Bilgi Sitesi

Android İşletim Sisteminin En İyi Uygulamaları

0 7

Android, çok fazla uygulama seçeneğini içinde barındıran bir işletim sistemidir. Sunmuş oluğu bu seçenekler arasında da hemen hemen her konuyla alakalı popüler olan pek çok uygulamaya erişebilir ve kaliteli uygulama seçeneklerden yararlanabilirsiniz.

Box

Android’in oldukça başarılı bir cloud bulut depolama uygulaması olan Box, bütün dosyalarınızı elinizin altında saklayabileceğiniz bir uygulama türüdür. Bu uygulama sayesinde yüzden fazla dosya türünü cihazlarınıza yükleyebilirsiniz ve arzu ettiğiniz zaman da istediğiniz dosyalarınızı paylaşıma açabilirsiniz. Bunu yanında dosyalarınıza çevrimdışı olarak da ulaşma şansı elde edebilirsiniz.

Flipboard

Flipboard uygulamasıyla android cihazınızda tüm haber sitelerini yakından takip edebilirsiniz ve ana sayfada en fazla ilgi duyduğunuz alanlara da ulaşabilirsiniz. Uygulamanın ön planda tuttuğu dergilere ve özel haberlere de Flipboar aracılığıyla ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda bu uygulamada profil oluşturabilir, ilgi duyduğunuz haberleri kaydedebilirsiniz. Ayrıca aynı ilgi alanı sahip kişilerle de iletişime geçebilirsiniz.

Audiomack

Android sisteminin en iyi müzik uygulaması olan Audimack ile tüm şarkıları, albümleri ve mixtapeleri ücretsiz bir şekilde dinleyebilir ve indirebilirsiniz. Ücretsiz bir şekilde müzik indirmeye izin veren bu uygulamayla, 4 milyon şarkıyı akıllı telefonunuza indirmenize izin veriyor. Ayrıca audiomack ile arzu ettiğiniz çalma listenizi oluşturabilir ve kendi remixlerinizi paylaşabilirsiniz. Ancak bu uygulamayı reklamsız kullanmak için de premium üyeliğine sahip olmanız gerekiyor.

Google Keep

Android işletim sistemi için kullanılan bir not olma uygulaması olan bu uygulama son derece kolay ve kullanışlı bir uygulamadır. Google Keep uygulaması ile herhangi bir ortamda aklınıza bir fikir geldiğinde sesli not aldığınızda Google Keep o notu sizin adınıza yazıya çevirir. Ayrıca fikirlerinizi bu uygulama sayesinde ailenizle ve arkadaşlarınızla da paylaşabilirsiniz. Diğer yandan notlarınıza etiketler de ekleyebilir ve kalemle de el yazısı notları alabilirsiniz. Almış olduğunuz bu notlarınızın içine de doküman ya da fotoğraf ekleyebilirsiniz.

Castbox

Castbox uygulaması ile 95 milyondan fazla radyo kanallarını, ses kaydını ve sesli kitapları ücretsiz bir şekilde indirebilirsiniz. Birçok farklı dilde podcastlerinizi de dinleyip favorilerinize ekleyebilirsiniz. Ayrıca yeni dil öğrenmede kullanacağınız podcastlerle de öğreneceğiniz dili geliştirebilirsiniz.

Touch VPN Proxy

Android işletim sistemine ait olan Touch VPN uygulaması bant genişliği sınırı olmadığında da kullanabileceğiniz bir VPN uygulamasıdır. Bu uygulamayı ücretsiz ve en hızlı biçimde kullanabilirsiniz. Ayrıca Touch VPN uygulaması, IP değiştirmek ve yasaklı sitelere girmek için en fazla tercih edilen bir uygulamadır.

Microsoft Launcher

Microsoft Launcher ile akıllı telefonunuzu kişiselleştirerek tema renkleri, duvar kağıtları, simge paketleri ile stilinize uygun bir hale getirebilirsiniz. Ayrıca microsoft hesabıyla veya iş ya da okul hesabıyla, kişiselleştirilmiş olan akışınızda belgelerinize ve takviminize erişim sağlayabilirsiniz. Hatta belgeleri, fotoğrafları ve web sayfalarını da Windows bilgisayarınızda açarak bütün cihazlarınızda son derece üretken bir biçimde çalışabilirsiniz.

Adobe Scan

Sürekli olarak dosya taratan biriyseniz ya da tarayıcıya kağıt vermekten yorulduysanız Adobe Scan uygulamasıyla bu dertlerden kurtulabilirsiniz. Bu uygulama sayesinde herhangi bir dosyayı cihazınızın kamerasıyla çekerek PDF’e çevirebilirsiniz. Ayrıca bu uygulamayla OCR teknolojisi ile de yazılı dokümanı word ya da metin dosyasına çevirme şansı elde edebilirsiniz. Diğer yandan uygulamanın düzenleme özelliğiyle de taradığınız dosyayı kırparak veya renk ayarlarını düzenleyerek daha güzel bir dosya haline getirebilirsiniz.

Yazar: Sevinç Urgenç

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.