Bilgiustam
Bilgiyi ustasından öğrenin

Android’de Ekran Görüntüsünü Videoya Almanın Yolu

0 578

Androidde ekran görüntüsü videoya alma işlemi bir uygulama yardımıyla kolayca yapılabilmektedir. Rec adı verilen uygulama ile bu işlem şu şekilde yapılmaktadır:

7926_102– Uygulama cihaza yüklenir ve “Uygulama Ana Ekran ve Ayar Penceresi” görülür.
– Burada “”Size”” kısmıyla videonun çözünürlüğü, “”Bit rate”” ile saniyedeki kare sayısı, “”Duration”” ile videonun süresi, “”Audio”” ile videoya ses kaydetme ve “”Filename”” kısmı ile de videonun adını ayarlamak mümkündür. Bu kısımda istenen ayarlar yapıldıktan sonra “Record” tuşuna basılarak işleme devam edilir.
– Video kaydının hazırlanması için geri sayım işlemi başlar ve yaklaşık 10 saniye kadar sonra, videoya kaydedilmek istenen bölüme geçilir.
– Üstteki menüde yer alan video kamera işareti kayıt işinin sürdüğü anlamına gelir. Belirlenen sürenin sonunda “”Record Finished”” ikazı görülür. Üstteki menü aşağı indirildiğinde, kaydedilen video kayıt işleminin bittiği görülür ve üstüne tıklandığında seyredilebilir.

Telefonda bir mesele ile ilgili bir şey anlatılmak istendiğinde Android’de Ekran Görüntüsü Videoya Nasıl Alınır konusu bu iş için kullanıcıların tam da işine yarayacak bir bilgi olarak işleri kolaylaştırmaktadır.

Yazar:Ensar Türkoğlu

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku