Bilgiustam
Türkiye'nin Bilgi Sitesi

Android Telefonları Daha Hızlı Şarj Etme Önerileri

0 162

Android telefonlarında hızlı biten şarj herkesin ortak kilit noktası olmaktadır. Bunun nedeni sürekli değişik uygulamalarını indirmek ve fazla konuşmamızdan kaynaklanıyor. Telefon hemen hemen neredeyse çocukların bile ellerinde oyuncak olmuş vaziyette. İçinde bulunan oyun uygulamaların çok fazla bir şekilde çocuklar ve yetişkinler tarafından oynandığı izlenmektedir. Bu ne kadar eğlenceli bir durum sayılsa bile sizin farkında olmadığınız bir sonucu ortaya çıkartıyor. Telefonlarınızın hızlı bir şekilde şarj tüketmesine neden oluyor. Bu nedenle telefonda ne kadar çok dosya, müzik ve uygulama varsa bu doğal olarak telefonunuzun beynini yoracaktır. Android telefonların içine ne kadar çok özellik yüklenirse hafızası o kadar çabuk çökecektir. Bu nedenle sizlerin telefonunuzu daha güvenli bir hale getirmenizin en önemli yolu çok fazla disk alanını doldurmamanız ve geçici, gereksiz olan dosya ve uygulamaları silmenizdir. Şimdi sizlere android telefonlarını daha hızlı şarj etme önerileri hakkında detaylı bilgiler vereceğiz.

Android Telefonları Daha Hızlı Şarj Etme ÖnerileriTelefonunuzun daha sağlıklı ve uzun gitmesini mi istiyorsunuz? O zaman yapmanız gereken en önemli etken bu size vereceğimiz tavsiyelerine uymanızdır. Mesela akıllı telefonların şarjlarının bitmesinin en büyük nedenlerinden birisi telefon şarjda iken konuşma yapılmasıdır. Bu çok yanlış bir davranıştır. O an için telefonunuz şarjda iken telefonun bataryası hızlı bir şekilde ısınmaya başlar. Bu ısınma esnasında batarya yavaş yavaş ölür. Bundan sonraki şarj esnasında telefonun uzun bir zaman şarj olduğunu fakat hala dolmadığını fark edeceksiniz. Bu demek oluyor ki telefonun bataryası zarar görmüş ve şarj alma işlemini boş yapmaktadır. Telefonun bu duruma gelmesini istemiyorsanız telefon açık iken uyumayın. Uyurken kapatın. Telefon şarjda iken telefon görüşmesi yapmayın aksi takdirde telefon bu konuda zarar görmeyi sürdürecektir.

Hızlı biten şarjın bir diğer etkeni ise android telefonlarınıza indirdiğiniz çeşitli dosya ve uygulamalardır. Ram ne kadar dolarsa sabit disk bu konuda yorulacak ve telefonun hızlı enerji yemesine sebep olacaktır. Bu da şarjın kısa bir sürede bitme işlemini gerçekleştirecektir. Eğer şarjınızın uzun süreli gitmesini istiyorsanız telefon şarjda iken uçuş modunu devreye sokabilirsiniz. Uçuş modu telefonun daha dengeli bir şekilde şarj almasına vesile olacak telefon açıkken bile şarjın boşa harcanmasına engel olacaktır. Fakat en etkili yöntem telefonu kapalı iken şarj edip daha sonra kullanmanızdır. Telefonun şarjı sinyal verdiği anda hemen şarj etmeli tamamen kapanmasını beklememelisiniz.

Kaynakça:
pratikbilgiler.com

Yazar:Suna Korkmaz

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku