Bilgiustam
Türkiye'nin Bilgi Sitesi

Ay’ın Gizemli Yüzü ve Hakkında Bilinmesi Gerekenler

0 227

Ay'ın Gizemli Yüzü ve Hakkında Bilinmesi GerekenlerKlasik söylemimizle yön bulan Dünya’nın uydusu Ay, aslında birçok gizemi ve gerçeği bünyesinde taşımaktadır.Sürekli gözlem halinde bulunan NASA ve bilim adamları çekilen fotoğraflar ve gözlemlenen olaylar doğrultusunda ortaya çıkan sis bulutları,parlak ışıklar ve normal gibi görünen cisimlerin bile Ay hakkında birçok gizemi ve ilginç bilgiyi öne sürdüğünü ortaya koymuştur…

Dünya’mızın uydusu Ay yıllardır gizemini korumakta fakat bunlar hakkında çok az bilgi yeryüzüne yansıtılmıştır,ilginç olan ise ortaya konmayan ve gizlenen bazı bilgilerdir.NASA nın web sitesine göz attığımızda halka sunulan fotoğrafların bile zaman zaman sayfadan kaldırıldığı ve sürekli bulundurulmadığı dikkatimi çekmektedir. Dünya’mıza göre daha çok meteor yağmuruna tutulan Ay buna rağmen hala ayakta kalmayı başarabilmiştir.Meteor yağmurlarının çok sık yaşanması büyük ve derin çukurların oluşumuna sebebiyet vermektedir.

Bir süre önce Ay’ın ölü gezegen olduğunu ortaya atan Amerikalı bazı bilim adamları ise bu gizemi fazlasıyla korumaktadır küçük bir araştırmayla Amerika’nın ölü gezegen söyleminden sonra hala gizli bir şekilde Ay üzerindeki incelemelerini sürdürdüğü NASA tarafından açıklanmıştır.

Basit bir akıl yürütmeyle bu işin gizemini kavrayabiliriz diye düşünüyorum şöyle ki;
Amerika bu işi ulu orta yapmaktansa gizliden yürüterek bilim alanında her zaman olduğu gibi büyük payı kendine almayı planlayacaktır fotoğrafların gizlenen kısmının Amerika tarafından ortaya konulmadığı da bir gerçektir.

Yazının başından beri Amerika üzerine yoğunlaşılmış gibi görünse de Rusya da bu bilimsel olay üzerinde fazlaca paya sahiptir.

Ay'ın Gizemli Yüzü ve Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Ay’da Yaşam Var mıdır? Ay Gerçek Anlamda Ölü Bir Gezegen mi?
ABD uzay bulgularının gizlenen bulguları isimli eseri ile William Brian bu konuda tüm teori ve bilgilerin babası sayılmaktadır.Açıkcası bu kitaba göz gezdirme fırsatım olmadı fakat küçük bir araştırma sonrası, klasik bildiğimiz Ay’ın yerçekiminin Dünyanın 1/6’sı olduğu teorisi William tarafından yalanlanmış ve NASA’nın bu bilgilendirmeyi hatalı yaptığını ortaya koymuştur.

Ay’ın yerçekimin Dünya’ya yakın olması küçük bir oran gibi görünse de bu oranın Ay’da yaşam olduğunu kanıtladığı ortaya konulmuştur.
Havanın var olduğu her yerde yaşamın da gerçek olacağı bilinmektedir.NASA birçok açıklamasında Ay’da ve diğer gezegenlerde üstün canlıların var olabileceğini ve teknolojinin Dünya’ya oranla akıl almaz şekilde ileri derecede olduğunu savunmaktadır hatta UFO gerçeğini önümüze sürerek yerçekimine bağlı olmayan özel çekim kuvvetlerinden bahsetmişlerdir fakat bunun ispatı henüz ortaya konulamamıştır.

Ay’da günümüze kadar gözle görülen bir canlıya rastlanmamıştır fakat bazı bulgu ve kalıntılar burada yaşamın olduğunu apaçık gözler önüne sermektedir.

Ay'ın Gizemli Yüzü ve Hakkında Bilinmesi GerekenlerAy’da Yaşam Belirtileri:
1960’lı yıllarda Pentagon araştırma geliştirme departmanında görevli bir yarbay ın açıklamaları ortaya konulmuş ve ABD ordusunun hava kuvvetlerinin elinde uzaylılara dair 122 net fotoğrafın olduğu söylenmiştir…

Açıkcası bu bilgiler ne kadar doğru bilinmez ancak Ay’da bir yaşamın olduğu gerçeği inkar edilemez NASA’nın halen devam etmekte olan incelemeleri ile hareket etmek ne kadar doğru bilemiyorum gizlenen birçok bilginin ve fotoğrafın saklanması ve ortaya konulmaması da ayrı bir muamma ancak tek bildiğimiz gerçek evrende yalnız olmadığımız ve aslında teknolojik olarak bizden çok ilerde olan canlıların bu evrende dünya dışında var oldukları.

Yazar: Ali ERSOY

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku