Bilgiustam
Türkiye'nin Bilgi Sitesi

Battlefield 4 Çıkış Tarihi ve Sistem Gereksinimleri

0 197

4423_2Battlefied; FPS (first person shooter/birincil ekrandan vuruş) oyunları içerisinde adını duyurmuş bir oyundur. 2002 senesinden beri oyunu çıkan Battlefield, tüm oyun severlerin merakla beklediği son oyunu olan Battlefield 4’ü 29 Ekim 2013’te piyasada göreceğiz.

DICE’ın ve Electronic Artsın işbirliğiyle yapılan oyun, yenilikler barındırmakla beraber gerek grafik motoruyla, gerek görsel kalitesiyle oyun severlerin iştahını kabartmakta. Serinin son oyunu olan Battlefield 3 2011 yılında çıkmıştı ve hem online FPS oyunlar arasında,hem diğer oyun türleri arasında ismini listenin başına yazdırmayı başarmıştı.

4423_1Battlefield 4 daha iddialı geliyor….. Oyunun açıklanan ortalama sistem gereksinimleri de bunu gösteriyor. Zaten EA gibi bir oyun devinin yapması bu oyunu listenin başına almaya yetiyor. Bunun yanında oyunda Levolution denen bir özellik kullanılıyor. Bu özellikle oyunu daha gerçekçi hale getiriyor.Şöyle ki;düşman arkanızdan yaklaşıyor,arabaya dokundu ve arabanın alarmı çaldı siz bunu fark ederek düşmanınıza yem olmaktan kurtuluyorsunuz ya da düşmanları bulunduğu bir yere bomba atıyorsunuz daha önceki oyunlarda düşman oyuncular bundan kaçabiliyorlardı, fakat Battlefield 4 Levolution özelliği ile attığınız yerin kapısını kapatıp düşmanlarınızın kaçmasını engelleyebiliyorsunuz. Buna benzer birçok yerde oyunu daha gerçekçi kılan bu özellik oyuncularında isteklerini karşılayacaktır. Levolution ile ilgili oyunun resmi videosunu yazının sonunda bulabilirsiniz.

Oyunun sistem gereksinimlerine gelecek olursak, minimum sistem gereksinimleri normal diyebileceğimiz özellikler isterken, recommended yani önerilen sistem özellikleri birçok oyuncunun bilgisayarını yenilemesi gerektiği anlamına geliyor.

Minimum Sistem Gereksinimleri:
İşletim Sistemi: Windows Vista veya daha yenisi(Windows 7,Windows 8)
İşlemci: AMD Athlon x2 2.8 Ghz veya Intel Core 2 Duo 2.4 Ghz
RAM: 4 GB DDR3 RAM
AMD Radeon 3870 veya Nvidia Geforce 8800 GT en az 512 MB
Sabit Disk: 30 GB boş alan

Önerilen Sistem Gereksinimleri:
İşletim Sistemi: Windows 8 64 bit
İşlemci: AMD Six-Core(altı çekirdekli) veya İntel Quad-Core(dört çekirdekli) 8 GB RAM
Ekran Kartı: AMD Radeon Hd 7870 veya Nvidia Geforce GTX-660 3 GB
Sabit Disk: 30 GB boş alan

Kaynakça:
http://tr.wikipedia.org/wiki/Battlefield_(seri)
http://shiftdelete.net/battlefield-4un-pc-icin-sistem-gereksinimleri-46917.html
http://oyungezer.com.tr/haberler/12860-microsoft-battlefield-4-cikis-tarihini-acikladi
http://www.merlininkazani.com/Battlefield_4_cikis_tarihi_belli_oldu-haber-62026p1.html

Yazar:Hasan Can Bozkurt

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.