Bebek Kıyafetleri Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli?

Bebek kıyafetleri seçiminde nelere dikkat edilmeli, sorusunu kendinize sorarak başlayabilirsiniz bebeğinize kıyafet alırken. Birçok çift, bebek dünyaya gelmeden kıyafet alışverişi yaparlar ve bu tatlı bir alışveriştir. Bebekler oldukça çabuk büyür, bu yüzden bebek kıyafeti alırken tüm haftalar hatta tüm aylar göz önünde tutularak kıyafet tercihi yapılmalı ya da bebeğin gelişimine göre kıyafet tercihi edilmelidir. Sağlıklı olup olmadığı konusunda mutlak bilgi almalısınız.

İlk kez bebek sahibi olan anne babalar için bebek kıyafetleri seçiminde bebeğin beden ve kilo yapısını temel alarak seçimler yapmalısınız. Bebeklerin rahatlığı ve sağlığı için birçok farklı kıyafet seçeneği bulunmaktadır, tabii ki bebeğinizin rahatlığını sağlığını düşünmek zorundasınız cicili bicili giyim yerine fonksiyonel, pratik ve koruyucu kıyafetler almak zorundasınız.

Bebekler için en kullanışlı kıyafet parçaların arasında yeni doğan bebek tulumları, çıtçıtlı bodyler, ikili takımlar, çorap, şapka, eldiven gibi parçalar yer alır. Bu saydığımız kıyafetler yeni doğan bebek grubuna uygun model kıyafetlerdir bebeğiniz büyüdükçe farklı kıyafetler tercih edebilirsiniz. Ayrıca mevsimsel tercihlerde gözardı etmemelisiniz; yazın pamuklu nefes alan sağlıklı kıyafetler kışın pamuk, yün, tarzı bedenin ve cildin dış etkenlerden korunduğu sağlıklı kıyafet tercihleri yapabilirsiniz. Yeni doğan bebeğiniz büyümeye başladığında rahatlık onun için bir kat daha önem kazanır çünkü hareketsizliği zamanla yerini hareket eden kollarını bacaklarını oynatan bir gelişme gösterebileceğiniz gibi bu dönemde yine rahat tulumlar tercih edebilirsiniz. Bu dönem bebeklerde hareketini kısıtlayacak kıyafetler almak çekinin onun doyasıya hareket ettiğini görmek için rahat konforunu ön planda tutacak ayarlanabilen ve yumuşak kıyafetler tercih etmelisiniz.

Büyüyen ve artık kıyafet seçimine başlayan renkleri ve desenleri fark eden çocuklar için seçimi onlara bırakın, en şık ve en rahat parçaları kendileri seçecektir. Bu seçimler bebeğinize özgüven aşılacaktır ve ileriki yaşamında kıyafet tercihlerini kendisi yapacaktır. Bırakın, kıyafet seçimini kendi yaptığı gibi giymeyi de öğrensin bazı şeyler merak ve denemeyle gerçekleşir ve öğrenilir siz sadece izleyin yeter.

Yazar: Enes Eker

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar