Bilgiustam
Bilgiyi ustasından öğrenin

Beyazlar İçinde Saklı Cennet: Bodrum

0 384

5664_bodrum-2Beyazlar içinde kendini adeta bir gelin gibi saklamış bir cennet olan Bodrum, Muğla’nın en meşhur ilçesi. Bu ününün de nedeni, tabi ki çok gelişmiş bir tatil merkezi olmasından kaynaklı.

Tatil merkezi olmasının yanında, kültürel bir mozaik oluşturması açısından da eşsiz bir yer Bodrum. Bu mozaiğin nedeni, şehrin daha önce birçok milletin hâkimiyetine girmiş ve kültürel anlamda birçok farklı geleneği bünyesinde barındırıyor olması. Bodrumun en sevdiğim yanlarından birisi de çok gelişmiş bir tatil cenneti olmasına rağmen, kentin dokusundan, insanların yaşayışından ve doğal güzelliklerinden hiçbir şey kaybetmemiş olması. Bembeyaz evleri, yemyeşil doğası ve de taşlı sokakları ile tam bir yerel masal beldesi olan Bodrum, hem deniz turizmi ve doğa sporları hem de yerel kültür tatili yapmanız mümkün. Bodrumda nerede kalırım diye düşünmenize de asla gerek yok. Otel, yerel ev, pansiyon gibi birçok seçeneği bir arada barındıran beldede kalacak yer bulmak, hiç de zor olmuyor. Diğer yandan, günü birlik tekne turlarıyla bakir koyları görebilir ve yine uçakla evinize geri dönebilirsiniz.

5664_bodrum-3Hem Ege hem de Akdeniz ikliminden etkilenen Bodrum çok çeşitli etkinlikler için de sizlere olanak tanıyor. Yazın çok sıcak olmasının yanında fazla neminin olmaması Bodrum için harika bir iklim yaratıyor. Peki, Bodruma gidince, yapmadan dönmemek gereken şeyler ne diye bir soru soranların sesini duyar gibiyim. Hemen cevap verelim. Tabii ki de dillere destan eğlence merkezleri, kalesi ve de balığı. Bodrumda yapılacak bir diğer aktivite de, biz bayanların vazgeçemediği alışveriş keyfi. Alışveriş konusunda büyük şehirlerle boy ölçüşen Bodrumda ünlü markalardan yöresel kıyafetlere ve ürünlere kadar her kesime hitap eden malzemeler bulmak çok kolay. Alışverişten dem vurmuşken Bodrumun meşhur deri işlerinden de bahsememek tabiki de imkânsız. Özellikle deri sandaletler dünyaca ünlü. Ben gitmişken çeşitli renklerinden modellerinden birkaç tane almayı ihmal etmedim. Sizlere de kesinlikle tavsiye ederim. Çünkü deri oldukça sağlam ve de sağlıklı bir malzeme. Sevdikleriniz için hediye almayı düşünüyorsanız yöreden çıkarılan deniz kabukları ve süngerler çok hoş ve doğal hediye seçeneği olabilir. Bodruma gittiğinizde mutlaka görmeniz gereken yerler arasında Gümbet ve Marinayı özellikle gezmelisiniz.

5664_bodrum-1Tüm bu anlattığım keyifli şeyleri okuyunca sizin de Bodruma gitmek için planlar yaptığınızdan eminim. O zaman sizlere planlarınız için de küçük tavsiyeler vereyim. Bodrumda alışverişe ve yapacağınız aktivitelere daha fazla bütçe ayırmak için, en ucuz uçak biletini bulmanızda fayda var. Çünkü Bodrum, tam bir tatil beldesidir. Orada yapacağınız çok fazla eğlenceli aktiviteniz olacağından ve de çok eğleneceğinizden emin olun. Güneşli günler eşliğinde beyazlar içinde saklı cennet Bodrumu gezmek, hayatınızdaki en güzel şeylerden biri haline gelecek.

Yazar:Coma Berenices

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku