Bilgiustam
Türkiye'nin Bilgi Sitesi

Bmw C Evolution Scooter

0 315

Bmw C Evolution ScooterBmw markasının C Evolution Scooter adını verdiği yeni aracı gelecek adına güzel bir örnek ve kilometre taşı. Bmw i3,i5 ve i8’den sonra CES’le(C Evolution Scooter) de çok konuşulacağa benzer. Nihayetinde elektrikli bir araç olmasına karşın CES’in her gün karşılaştığımız scooterlardan farkı yok hatta fazlası da var diyebiliriz. Araç nihayetinde basit ve hafif olmasına karşın yan kaplamalar aracı daha kalıplı ve ağır hissettiriyor. Enerji verimliliği baz alınan bu araçta tabi ki lambalar görmek bizi şaşırtmıyor. Ayrıca gidonun üstüne konumlandırılan Tft panel ile CES modern bir havaya büründürülmüş.

Bmw C Evolution Scooter

Aracın bataryası,konvertör, hız kontrolörü vs. elektronik aksam selenin altında bulunan dikdörtgen biçimindeki kutuda birleştirilmiş. Batarya kapasitesi sadece 8 kW.Ama CES bu enerjiyle 100 km menzil yapabiliyor ve saatte 115 km hıza ulaşabiliyor.Eğer normal bir scooterla karşılaştırma yapacak olursak;normal bir sooterla şuan ki petrol fiyatları da göz önünde bulundurulursa 20 TL’ lik yakıtla yaklaşık 70 ila 100 km arası yol gidebiliyor.Öte yandan CES sadece 2 tl lik elektrikle 100 km yol gidebilmekte.

Rakamlar da bize gösteriyor ki CES hem hızda hem de menzil konusunda normal scooterlarla baş edebilecek güçte ve gelecek için güçlü bir alternatif ulaşım aracı.Ayrıca şarj süresi de çok kısa.Batarya 30 dakikada yaklaşık %70 doluluk oranına erişiyor.Bmw’nin otomobil ve elektrik güvenlik güvencesiyle araçta tam koruma sağlanmış.Alçaltılmış şasi sayesinde de daha çok yol tutuşu sağlanmış.Hafif Metzeler Feelgreen lastikleriyle de dikkat çeken araç ABS li güçlü fren sistemiyle desteklenmiş.

Yüksek menzil,yüksek hız ve hızlı şarj.Bmw C Evolution Sooterla ‘yükseği’ yakalayabilmiş az sayıdaki firmalardan.

Kaynak: https://newatlas.com/bmw-c-evolution-electric-scooter/23498/

Yazar: İsa GÜRBÜZ

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.