Bilgiustam
Türkiye'nin Bilgi Sitesi

Boyu Uzun Gösteren Elbise ve Aksesuarlar

0 405

Kısa ya da orta boylu insanlar, boylarını daha uzun hale getirebilmeyi isterler. Uzun boylu gözükmek, boyu çok uzun olmayan kişiler için son derece önemlidir ve bunu sağlayabilmek adına sadece topuklu ayakkabılar en büyük ihtiyaçtır denemez. Unutulmamalı ki, önemli olan ve ihtiyaç duyulan şey vücudu tanımak ve ona göre giyinmektir. Boy uzunluğu fazla olan elbiseler bu konuda en çok tartışma konusu yaratan kıyafetlerdendir. Bu elbiseleri her boy, kilo ve proporsiyondaki kadınların aynı özgüven ile taşınması çok mümkün olmasa da, doğru tercih ve ufak tüyolar ile bu sorunun önüne geçilebilir.

1) Boyu uzun gösterebilmek adına en önemli ve etkili eşya kuşkusuz ki boydan olan, özellikle de tek renk elbiselerdir ve bu kıyafetler kişileri bir bütün halinde göstermektedir. Aynı zamanda da kişilere monokrom bir siluet kazandırmaktadır.

Boyu Uzun Gösteren Elbise ve Aksesuarlar2) Vücut proporsiyonu önemlidir. Buradan yola çıkıldığında vücut hatlarını kesmeyen kıyafetler boyu daha uzun gösterecektir. Elbisenin ya da pantolonun üzerine takılabilecek bir kemer bile boyu kısa ya da uzun göstermede etken olabilir. Örneğin bel hizasından aşağıda takılan kemerler bel hatlarını ortaya çıkardığı için boyu kesecektir. Bu nedenle takılacak kemerden çantaya kadar her şeyin bir uyum içerisinde olması gerekmektedir ki, kusursuz görünümün yanında kişilerin zarif ve uzun boylu görünmesi de sağlanabilsin. Kemerin inceliği de yine bu bağlamda önemlidir. İnce kemerler tercih etmek boyu daha uzun göstermeyi sağlayacaktır.

3) Olabildiğince tek renk giyinmek kişileri bir bütün halinde göstereceği için, boyu kısa olan ama kendini daha uzun göstermek isteyen kişiler için bu tarzdaki tek renk uzun elbiseler en doğru tercih olacaktır.

4) Uzun boy elbiselerini topuklu ayakkabılar ile kombinlemek hem kişileri olduğundan daha uzun bir görünüme kavuşturur, hem de şıklığı yakalamayı mümkün kılar.

5) Giyilecek maxsi eteklerin kabarık olmaması da boyu uzun gösterebilmek adına önemlidir. Uzun bir boya sahip olunduğunu gösterebilmek için olabildiğince düz kıyafetler seçilmelidir. Bu tarz kıyafetler uzun boylu bir görünümün yanında kişileri zayıf da gösterecektir.

6) Özellikle yüksek bel pantolonlar ya da etekler de boyu daha uzun gösterebilmek adına uzun elbiseler ile eş değerdir. Çünkü bu tarz giysiler de bel hizası konusunda göz yanılmalarına sebep olacağı için kişileri olduğundan uzun gösterecektir

Yazar:Gökçe Cömert

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.