Bilgiustam
Bilgiyi ustasından öğrenin

Çan Etek Kombinleri Nasıl Yapılır, Püf Noktaları Nelerdir?

0 849

Giyim, kişilerin tarzlarını yansıtmada önemli bir faktördür. Kadın ya da erkek fark etmeksizin, özenle seçilen kıyafetler kişilerin kendilerini iyi hissetmesini sağlamaktadır. Hatta bunlar üzerine araştırmalar yapılmaya devam etmekte, iyi bir giyim ile mutluluğun arasında bağlantı olup olmadığı araştırılmaktadır.

Çan Etek Kombinleri Nasıl Yapılır, Püf Noktaları Nelerdir?Kılık kıyafet konusu oldukça derin, profesyonel bakıldığında teknikleri olan ama sadece hobi için ilgilenilmek istendiğinde de yararlı kaynaklara çok kolay ulaşılabilen bir sosyal konudur. Ekonomik düzey, yaşanılan bölgenin kültürü, kişinin zevkleri, yaşı, kilosu, boyu gibi parametreler kıyafet seçiminde etkili olan, akla gelen ilk faktörlerdir.

Çan etekler, birçok kadının gardırobunda kurtarıcı görevi görür. Akşam şık bir yemeğe çıkarken, hafta sonu güneşin tadını çıkarırken ya da yakın arkadaşınızın doğum günü partisine giderken… Bu üç farklı duruma da farklı üstler ve farklı ayakkabılarla çan etek kombinlenebilmekte ve uyum sağlamak mümkün olabilmektedir.

Kot kumaştan dikilmiş bir çan eteğin üzerine giyeceğiniz beyaz düz bir tişört ve beyaz bir spor ayakkabı ile çok rahat bir hafta sonu kombini yapılabilirken, siyah bir çan eteğin üzerine giyeceğiniz şık bir bluz ve stilettolar ile çok şık ve etkili bir gece kombini yapabilirsiniz. Pastel tonlarda bir çan eteğin üzerine giyeceğiniz güz renk bir büstiyer ve ayakta sandalet ile güzel bir sahil partisi kombini oluşturabilirsiniz. Burada önemli olan nokta doğru eteği doğru parçalarla birleştirebilmektir. Kombinleri oluştururken sadece renk uyumuna değil, kumaşın türüne ve tarz uyumuna da dikkat edilmelidir.

Çan Etek Kombinleri Nasıl Yapılır, Püf Noktaları Nelerdir?Çan etek kombini yaparken göz önünde bulundurmamız gerek birkaç husus vardır. Örneğin;

1) Bacak boyunuz kısa ise, yüksek bel bir çan eteğin üstüne, eteğin içine sokabileceğiniz bir üst giymeniz bacak boyunuzun uzun görünmesini sağlayacaktır.
2) Eteğinizin boyu da bacak boyunu etkileyecektir. Eteğin boyunun diz altında olması bacak boyunu keserken, diz üstündeki boylar daha uzun gösterecektir.
3) Ya da gece partileri için üzerine düz bir büstiyer ve stilettolar uzun gösterme etkisini daha da artıracaktır.
4) Göbeğinden şikayetçi hanımlar için bu tür kombinler, dikkati göbeğe çıkacağından dolayı pek doğru bir tercih olmayabilir. Baseniyle ilgili çekinceleri olan hanımların da çan eteği giymesi basenlerini biraz daha geniş göstereceğinden çok fazla tercih edilmemelidir.

Moda kişinin kendine yakıştırdığıdır. Moda gelip geçici, kişinin içine sinen kıyafetlerin yarattığı iyi his kalıcıdır. Bu nedenle, modaya uygun giyinmek ne kadar önemliyse, kendi modanızı yaratmak ve vücut proporsiyonuna uygun giyinmek de bu denli önemlidir.

Kaynakça:
nasilyapilir.com/can-etek-nasil-kombinlenir/

Yazar:Gökçe Cömert

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku