Bilgiustam
Bilgiyi ustasından öğrenin

Kalem Etek Kombinleri Nasıl Yapılır, Püf Noktaları Nelerdir?

0 468

Moda, mazisi çok eskilere uzanan ve hayatımızda hatırı sayılır etkilere sahip bir sektördür. İlk zamanlarda modanın geleceğini tahmin eden ve işini doğru, ürünlerini kaliteli üreten tasarımcılar, şimdi modaya yön veren isimler haline gelmişlerdir. Özellikle batılı toplumlarda gelir düzeyi yüksek kişiler, kıyafet seçiminde doğru karar verebilmek için büyük tasarımcılara gitmişler, haliyle moda da bir sektör haline dönüşmüştür.

Kalem Etek Kombinleri Nasıl Yapılır, Püf Noktaları Nelerdir?Bu sektör özellikle kadınlara yönelik gelişimini sürdürse de, şimdilerde erkekler için de moda kavramı anlam kazanmaya başlamıştır. Fakat modayı takip etmek ve gardırobunuzu modaya uygun düzenlemek hem maddi olarak büyük harcamalar yapmanıza, hem de çok zaman harcamanıza neden olacaktır. Zamanla bunun farkına varan kadınlar, en başta da çalışan anneler, daha klasik ve modası geçmeyecek, bir kaç farklı tarzda kombin yapılabilecek parçalar bulma arayışına girmeye başlamışlar ve alış verişlerinde bu amaca hizmet edecek kıyafetler almaya başlamışlardır. İşte bu demirbaş kıyafetlerin en önemli parçalarından biri kalem etektir.

Kalem etek, tarzı itibariyle oldukça feminen ve şık bir seçim olacaktır. Kalem etek, kadınlar üzerindeki etkisini yitirmeyen, hem iddialı kombinlerin hem de günlük ve rahat kombinlerin parçası olmayı başarabilmiştir. Kalem eteği tamamlamak aslında çok kolaydır. Bir gece eğlencesi için payetli bir kalem etek üzerine büstiyer ya da bluz ve stiletto harika bir üçlü olacaktır. Ya da tüm gün masa başında oturan beyaz yakalı kadınlar için salaş bir tişört, kalem etek ve espadril çok rahat bir şıklık sağlayacaktır. Zira günümüzde moda, eskilerde olduğu gibi, sadece rahatsız parçalardan oluşmamaktadır. Bu nedenle kombin yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta kişinin nasıl giyinmek istediğidir. Bu doğrultuda ilerleyen her kadın, üzerine giydiği her parçayı mükemmel taşıyacaktır.

Kalem etek seçerken bir kaç noktaya dikkat edilmelidir:

1) Kaliteli ve doğru dikilmiş bir kalem etek kalçaya tam oturur ve etek ucuna kadar bacakları sararak ilerler. Bu nedenle geniş basene sahip ve göbeğinden şikâyetçi kadınların kalem etek giymesi, modacılar tarafından pek önerilmemektedir. Ama tabi ki bu durumdan kişilerin asla kalem etek giyemeyecekleri ya da giymemeleri gerektiği gibi bir çıkarım yapılmamalıdır. Bu öneriler sadece bilgi vermek ve yol göstermek amaçlıdır.
2) Yine aynı şekilde bacak şekli C olan kadınlar için de, yürümeyi zorlaştıracağından kalem etek uygun olmayacaktır.

Kaynakça:
milliyet.com.tr/kalem-etek-kombin-icin-nasil-pembenar-detay-stil-2455001/

Yazar:Gökçe Cömert

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku