Bilgiustam
Türkiye'nin Bilgi Sitesi

Çeşme, Dalyan ve Kocakarı Plajı

0 384

İzmir’in Çeşme ilçesi birçok ilden tatilcilerin yaz aylarında akın ettiği tatil beldelerinin en tanınmışlarından biridir. Çeşme yarımadasının pırıl pırıl koyları, plajları, sahilleri sıcakların başlamasıyla birlikte dolup taşmaktadır. Lüks tatil köyleri, otelleri, motelleri ve nitelikli, popüler eğlence mekânları ile görülmeye değer olduğundan yurt dışından da ziyaretçi çekmektedir. Çeşme sahilleri, yıl boyunca rüzgâr alması nedeniyle windsurf yani rüzgâr sörfü sevenlerin de gözdesidir. Bu spor dalına olan ilgi hızla artmaktadır.

8866_dalyankoeyypng_02-04-2016_07-10-47Ege’nin 29 kilometrelik bir kıyı şeridine ve en güzel, renkli, eğlenceli tatil merkezlerine, beach clup’lere sahip olan Çeşme’de eşi kolay bulunmayan plajlar ve koylar bulunmaktadır. Çeşme’de isim yapmış koylar ve plajların arasında Dalyan, Kocakarı plajının adını söylememek olmaz. Kocakarı Plajı dünyaca meşhur değilse de müdavimleri bu plajın berrak, temiz, dinlendirici sularından vazgeçmemektedir. Suyu soğuk ve diğer plajlardan daha derin olan Kocakarı plajı huzurlu tatil yapılabilecek yerlerden biridir. Çeşme’nin yerlileri tarafından Mayıs ve Haziran aylarında daha çok tercih edilen Dalyan, balıkçılığı ve kaliteli balık restoranları ile ünlüdür.

Gelecek yaz tatilinizi şimdiden planlamaya başlayın ve bu değerli turistik bölgeye gidip altın sarısı kumlarına uzanıp güneşlenin, dilerseniz rüzgâr sörfü yapıp dalgalara meydan okuyun, ya da bir yat kiralayıp koyları dolaşın, masmavi sulara atlayıp yorgunluğunuzu giderin, tüm gerginliğinizi atın. Hangisini yaparsanız yapın ama Çeşme’ye gidip de sakızlı dondurmasını ve meşhur kumrusunu yemeden, kalesini görüp şirin çarşısını gezmeden geri dönmeyin.
Kaynakça:
cesmecity.com/cesme-plajlari-koylari-ve-adalari
gezipgordum.com/en-guzel-cesme-plajlari/

Yazar:Müşerref Özdaş

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.