Bilgiustam
Türkiye'nin Bilgi Sitesi

Cilt Lekeleri İçin Özel Maskeler

0 136

Cilt Lekeleri İçin Özel MaskelerCilt Lekeleri İçin Maskeler

Her insanın korkulu rüyası mutlak yüzünde kalıcı izler ya da lekelerdir. Öz güveni zedeleyici bu korkulu rüyaların etkili çözümü cildimize uygun bitkisel kürleridir. Gerek güneş lekeleri, gerek ergenlik döneminizden kalan görmezden geldiğiniz sivilce lekeleri, bazen ise hassas ciltler için kalıcı lekeler söz konusu olabilir.

Çiller, lekeler, akne kalıntıları hem öz güvenimizi zedeler hem sosyal yaşantımızı büyük ölçüde kötü anlamda etkiler. Cilt bakımı önerilerini sizin için araştırıp bulduk.

Yumurta akı maskesi yumurta akına bir limon kabuğunu rendeleyip krem kıvamına gelinceye kadar çırpın ve yüzünüze uygulayın 1 saat kaldıktan sonra temizliğini yapın bir süre sonra gözle görülen değişikliğe şahit olacaksınız.

Domates maskesi

kullanabileceğiniz kürler arasında cilt bakımı açısından etkili formüllerden tarifi ise çok kolay. Rende domates ve limon suyu ve yulaf ezmesi ile etkili bir maske yapın ve 10 dakika sonra ılık suyla temizleyin birkaç tekrardan sonra hem cilt lekelerinin giderildiğini hem de cildinizin yenilendiğini göreceksiniz.

Cilt Lekeleri İçin Özel MaskelerYaz aylarında oluşan güneşin kötü ışınlarının etkisiyle oluşan lekeleri silmek çok kolay. Bir çorba kaşığı pirinci biraz yağsız sütle pişirip homojen bir kıvama gelmesi için pirinçleri süzün ve akşam yatarken yüzünüze uygulayın bir süre sonra uyguladığınız cilt bakımı ne kadar etkili olacak kendi gözlerinizle şahit olacaksınız cildinize iyi bakın o sizin dışarıda yansıyan aynanız.

Yazar:Merve Yılmaz

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku