Bilgiustam
Bilgiyi ustasından öğrenin

Dogon Kabilesi ve Sirius Yıldız Sisteminin Gizemi

0 694

Dogon Kabilesi ve Sirius Yıldız Sisteminin GizemiAfrika’nın Mali cumhuriyetinde yaşayan bu kabile astronomi bilgisi ve teorileriyle dikkat çekmeyi başarmıştır. Kabilenin nüfusu 250.000 olarak bilinmektedir. Totemleri ve Sirius gizemi fazlasıyla ilgi çekmektedir. Şu an yaşadıkları bölgeye 13. ve 16. yy’lar arasında yerleştikleri bilinmektedir. Araştırmacılara göre bu kabile fazla ilkeldir ancak Dogonların kendilerine has bir teknolojisi ve yaşam felsefesi mevcuttur.

Bu kabile, atalarının 86 ışık yılı uzaklıktaki Sirius yıldız sistemindeki uzaylılar tarafından eğitildiklerini savunmaktadır. Teknolojik anlamda kendilerine göre ileri seviyede olduklarını düşünmektedirler ancak ilkel bir yapıya sahiptirler. Fransız araştırmacılar 21 yıl boyunca bu bölgede yaşadılar ve ortaya çıkan sonuç gerçekten şaşırtıcı, teknoloji anlamında bu kadar geride olan bir kabile astronomi konusunda fikirleri ve öne sürdükleriyle gerçekten inanılmaz; bu da uzaylılar konusunu yeniden gündeme getiriyor.

Dogon Kabilesi ve Sirius Yıldız Sisteminin GizemiDogonların Gizemi:
Dogon mitolojisinin temelini oluşturan bir yıldız sistemi Sirius… Dogonlar Sirius’un çevresinde sönük olan ve keşfedilemeyen bir yıldız sisteminin olduğunu öne sürdüler ve bu fikirler üne kavuştular bu gerçekten doğruydu ve bunu bilen kabile Dogonlardı. Bilim adamlarının habersiz olduğu bu yıldız sisteminden Dogonlar çok önceleri bahsetmiş ve çok ağır maddeler olduğunu belirtmiştir. Yapılan araştırmalar sonucu bu sistemden alınan çok küçük bir parçanın bile 5 ton ağırlığına geldiği tespit edilmiştir.

Dogon Kabilesi ve Sirius Yıldız Sisteminin GizemiSirius sistemindeki bir gezegenden yeryüzüne inen Nommolar eski Dogon rahiplerine bazı bilgileri aktarmış ve rahipler bunu yeni nesillere ulaştırmıştır. Dogonlara göre Nommolar yağmurun ve suyun sahipleridir. Dogonlar yaptıkları araştırmları ve bilgileri sembollerle ifade etmektedirler. Dogonların Nommolar’ın yaşadığı bir diğer yıldızdan bahsettiler bu 3. bir yıldız olacaktır ve ataları orada yaşıyordu. Araştırmalar yine doğru sonucu verdi ve Sirius C diye isimlendirilen ve onların atalarının ev sahibi olduğu bir yıldız daha Dogonlar sayesinde keşfedildi.

Dogonlara göre nommoların bir gemisi var çok fazla odadan oluşan ve gün geldiğinde o gemi ile Nommolar dünyayı ziyaret edecek ve evlatlarını huzura kavuşturacaklar. Dogonlar hakkında küçük bir bilgi olarak, Antogo gölünün balıkları onlar için kutsal ve yalnızca yılın 1 günü balık tutmalarına izin veriliyor bu görüntü videoda mevcut.

Yazar: Ali ERSOY

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku