Bilgiustam
Türkiye'nin Bilgi Sitesi

Dogon Kabilesi ve Sirius Yıldız Sisteminin Gizemi

0 14

Afrika’nın Mali cumhuriyetinde yaşayan bu kabile astronomi bilgisi ve teorileriyledikkat çekmeyi başarmıştır. Kabilenin nüfusu 250.000 olarak bilinmektedir. Totemleri ve Siriusgizemi fazlasıyla ilgi çekmektedir. Şu an yaşadıkları bölgeye 13. ve 16. yy’lar arasında yerleştikleribilinmektedir. Araştırmacılara göre bu kabile fazla ilkeldir ancak Dogonların kendilerine has birteknolojisi ve yaşam felsefesi mevcuttur.

Bu kabile, atalarının 86 ışık yılı uzaklıktaki Sirius yıldız sistemindeki uzaylılar tarafındaneğitildiklerini savunmaktadır. Teknolojik anlamda kendilerine göre ileri seviyede olduklarınıdüşünmektedirler ancak ilkel bir yapıya sahiptirler. Fransız araştırmacılar 21 yıl boyunca bu bölgedeyaşadılar ve ortaya çıkan sonuç gerçekten şaşırtıcı,teknoloji anlamında bu kadar gerideolan bir kabile astronomi konusunda fikirleri ve öne sürdükleriyle gerçekten inanılmaz bu da uzaylılar konusuyeniden gündeme getiriyor.

Dogonların Gizemi:
Dogon mitolojisinin temelini oluşturan bir yıldız sistemi Sirius…Dogonlar Sirius’un çevresinde sönük olan ve keşfedilemeyen bir yıldız sisteminin olduğunu öne sürdüler ve bu fikirler üne kavuştular bu gerçekten doğruydu ve bunu bilen kabile Dogonlardı. Bilim adamlarının habersiz olduğu bu yıldız sisteminden Dogonlar çok önceleri bahsetmiş ve çok ağır maddeler olduğunu belirtmiştir.Yapılan araştırmalar sonucu bu sistemden alınan çok küçük bir parçanın bile 5 ton ağırlığına geldiği tespit edilmiştir.

Sirius sistemindeki bir gezegenden yeryüzüne inen Nommolar eski Dogon rahiplerinebazı bilgileri aktarmış ve rahipler bunu yeni nesillere ulaştırmıştır. Dogonlara göre Nommolaryağmurun ve suyun sahipleridir. Dogonlar yaptıkları araştırmları ve bilgilerisembollerle ifade etmektedirler. Dogonların Nommolar’ın yaşadığı bir diğer yıldızdan bahsettilerbu 3. bir yıldız olacaktır ve ataları orada yaşıyordu. Araştırmalar yine doğru sonucu verdive Sirius C diye isimlendirilen ve onların atalarının ev sahibi olduğu bir yıldız dahaDogonlar sayesinde keşfedildi.

Dogonlara göre nommoların bir gemisi var çok fazla odadan oluşan ve gün geldiğindeo gemi ile Nommolar dünyayı ziyaret edecek ve evlatlarını huzura kavuşturacaklar. Dogonlar hakkında küçük bir bilgi olarak, Antogo gölünün balıkları onlar için kutsalve yalnızca yılın 1 günü balık tutmalarına izin veriliyor bu görüntü videoda mevcut.

Yazar: Ali ERSOY

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.