Bilgiustam
Bilgiyi ustasından öğrenin

Drew Barrymore Kimdir?

0 475

5107_1Çocuk yaşta kazandıkları milyon dolarlarla dudak uçuklatan, kendi döneminde bir fenomen haline gelmiş, hafızalara kazınan karakterlerden biridir Drew Barrymore. Hem annesinin, hem babasının oyuncu olması yetmezmiş gibi, Drew Barrymoreun ailesi geçmişi, 200 yıla kadar uzanan bir oyunculuk hanedanından gelmektedir. Büyükbabası John Barrymore, kendi kuşağının en önde gelen ve en çok beğenilen aktörü olarak kabul edilirdi. Büyükannesi Dolores Costello da, çok yetenekli bir aktristi. Birkaç nesil öncesinde de, büyük anne ve babaları da oyuncu idi.

Böyle olağanüstü bir oyunculuk kökenine sahip olan Drew için şöhret olmak kaçınılmazdı.Şaşırtıcı bir biçimde ilk oyunculuk deneyimini sadece 11 aylıkken yaşadı ve bir köpek maması reklamında oynadı. Drew Barrymore, küçük yaşta büyük işler yapmaya devam etti. Kısa sürede Hollywoodun en ünlü çocuk oyuncusu oldu. Yedi yaşında iken Steven Spilbergin klasikleşen filmi ET: Extra Terrestialda “Gertie” rolünü oynadı,bu onu üne kavuşturan rol oldu.İki yıl sonra, Irreconcilable Differencede Casy Brodsky rolünde gösterdiği performansla Altın Küre En İyi Kadın oyuncu ödülüne aday gösterildi.

drew_barrymore1992deki ‘Poison Ivydönüş filminde çocuk yıldız imajını bir yana bırakarak kendini bir seks sembolü olarak yeniden yarattı. Scream,The Wedding Singer, Never Been Kissed, 50 First Dates ve ‘Charlies Angels gibi filmlerde oynayarak popülerliğini sürdürdü.

Kaynakça:
The Stunning New York Times Bestseller
Drew Barrymore with Todd Gold
http://tr.wikipedia.org/wiki/Drew_Barrymore
http://www.sinemalar.com/sanatci/26673/drew-barrymore
http://www.estanbul.com/drew-barrymore-407366.html

Yazar:Kağan Aydın

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku