Bilgiustam
Bilgiyi ustasından öğrenin

Dünyanın En Ucuz Havayolu Şirketleri – 2017

0 428

Dünyanın En Ucuz Havayolu Şirketleri - 2017İş veya gezi amaçlı farklı şehirlere, farklı ülkelere gitmeniz gerekebilir. Hemen hepimiz bu tarz yolculuklar öncesi en uygun şekilde nasıl gidebileceğimizi araştırırız. En ucuz uçak bileti, en ucuz otobüs bileti, en uygun rota, en uygun aktarma gibi birçok araştırma yaparız. Çünkü düşük fiyat her zaman kalitesiz bir yolculuk olacağı anlamına gelmez. Özellikle uzun mesafeli yolculuklarda fiyat araştırması yaptığınızda çok büyük farkların olabileceğini görürsünüz. Dünya geneli en önde gelen havacılık sektörü değerlendirme sitesi Skytrax’a göre 2017 yılındaki en ucuz havayollarını listeledik.

10. Ryanair

Ryanair, merkezi Dublin’de olan düşük maliyetli İrlandalı bir havayolu şirketidir. 1984 yılında kurulmuştur ve geçtiğimiz günlerde, 2017 yılındaki dünyanın en ucuz 10 havayolu şirketinden birisi olarak ödüllendirilmiştir. 190’dan fazla varış noktası alternatifi sunan bu havayolu şirketi, bir uçuş için ortalama 96 dolar kadar inanılmaz bir rakam istemektedir. Ayrıca, sizin konforunuz bu havayolu şirketi için her zaman birinci öncelik konumundadır.

9. Pegasus Havayolları

Pegasus Havayolları, merkezi İstanbul’da bulunan ülkemizdeki düşük maliyetli havayolu firmalarından bir tanesidir. Düşük fiyata kaliteli bir ulaşım arıyorsanız, tercih etmeniz gereken inanılmaz bir havayolu şirketidir. Herhangi bir varış noktası için minimum seyahat masrafı 95 dolar civarındadır ve yolcular için ekstra bagaj, geniş koltuklar, havaalanı transferleri ve park hizmetleri gibi çok güzel imkanlar sunmaktadır.

8. Onur Air

Listedeki sıradaki ucuz şirket de yine ülkemizdeki İstanbul merkezli Onur Air firmasıdır. Özellikle, Türkiye’den yurtdışına uçuşlarda oldukça uygun fiyat alternatifleri sunan Onur Air, 80 dolara kadar fiyatlar sunabilmektedir. Dolayısıyla, Türkiye’den yurtdışına bir uçuş gerçekleştirmeyi düşünüyorsanız Onur Air alternatifleriniz arasında olmalıdır.

7. Atlasjet

2017 yılındaki en ucuz havayolu firmaları arasında ülkemizden bir şirket daha bulunmaktadır. Pegasus Havayolları, Onur Air gibi İstanbul merkezli olan Atlasjet, çok uygun fiyatlarla birçok ülkeye uçuş imkanı sunmaktadır. Moskova, Londra ve Paris gibi şehirlere 91 dolar gibi uygun fiyatlarla uçmanız mümkündür.

Dünyanın En Ucuz Havayolu Şirketleri - 20176. Tigerair

Tigerair, düşük fiyatlarla güzel hizmetler sunan Singapur’da merkezi bulunan bir havayolu şirketidir. 2006 ve 2010 yıllarında iki kez Yılın En Düşük Maliyetli Havayolu ödülünü kazanmıştır. Sunduğu konfor ve kaliteli hizmeti yalnızca 90 dolar gibi bir fiyatla gerçekleştirmektedir.

5. SpiceJet

Listedeki sıradaki şirket, Hindistan’da merkezi bulunan düşük maliyetli bir havayolu şirketi olan SpiceJet firmasıdır. Yolcu taşımacılığı bakımından ülkesindeki en büyük dördüncü firmadır. Uygun maliyetler sunmasının yanı sıra, 2007 yılında Skytrax tarafından Güney Asya ve Orta Asya’daki en düşük maliyetli havayolu şirketi ödülünü almıştır.

4. FastJet

FastJet, Afrika’da işletilen en ucuz uçak şirketidir. Uçuş başına sunduğu 76 dolardan başlayan fiyatlarla, Afrika kıtasındaki en ucuz havayolu firmasıdır. Dolayısı ile bu kıtaya seyahat etmek ve Afrika şehirleri arasında yolculuk yapmak istiyorsanız en iyi seçeneğiniz FastJet olacaktır.

3. AirAsia

AisAsia, merkezi Malezya’da bulunan ve ülkenin en büyük havayolu şirketi olan düşük maliyetli bir havayolu şirketidir. Uçuş başına 71 dolardan başlayan fiyatlar istemektedir. Dubai ve Sidney gibi varış noktaları da dahil olmak üzere dünyanın dört bir yanına uçuşlar sunmaktadır. Dolayısıyla, dünyanın harika merkezlerine konforlu ve düşük fiyatlarla yolculuk yapmak istiyorsanız AirAsia iyi bir seçim olacaktır.

Dünyanın En Ucuz Havayolu Şirketleri - 20172. Viva Aerobus

2017 yılının en ucuz havayolları sıralamasında ikinci sırayı Viva Aerobus firması almıştır. Viva Aerobus, Meksika’daki Monterrey merkezli düşük maliyetli bir havayolu şirketidir. Sunduğu varış merkezleri için uçuş başına ortalama 65 dolar ücret istemektedir. Bu merkezler arasında, en iyi varış yerleri olarak Illinois, Houston, Florida, Orlando ve Las Vegas gibi şehirler bulunmaktadır. Bu nedenle, bu şehirlerden birinde iseniz Viva Aerobus firmasını tercih edebilirsiniz.

1. Malezya Firefly

Ve sonunda, 2017 yılındaki dünyanın en ucuz havayolu firmaları listesinde birinci sıraya geldik. Seyahat başına ortalama ücret olarak sadece 45 dolar istemektedir. Bu dünyadaki tüm havayollarının en ucuzu olduğunu göstermektedir. Olumsuz tarafı ise hala dünyanın bazı noktalarına uçuşunun bulunmamasıdır. Malezya, Singapur veya Bangkok gibi noktalara ucuz maliyetle uçuşlar gerçekleştirmek istiyorsanız en iyi seçim Malezya Firefly olacaktır.

Kaynakça:
http://www.worldairlineawards.com/
http://www.strangelist.com/top-10-worlds-cheapest-airlines-2017/

Yazar:Bekir Afşar

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku