Bilgiustam
Türkiye'nin Bilgi Sitesi

Arabadaki Pasları Gidermenin Etkili Yöntemleri

0 327

Arabadaki Pasları Gidermenin Etkili YöntemleriKim istemez ki arabası tertemiz ve sorunsuz olsun. Herkesin en çok dikkat ettiği bir mevzudur. Araba sahibi olupta bakımını yapmayan birisi yoktur. Çünkü herkes arabasına gereken bakımı en içten duyguları ile sağlar. Gıcır gıcır olması için her türlü aksesuarına kadar alır. Bütün bakımlarını yeterli bir şekilde yaptıktan sonra araba kullanması kişi için daha eğleceli ve huzur verici olur. Bu nedenle araba bakımı oldukça önem taşımaktadır. Araba bakımında yapılması gereken en önemli husus doğru bir şekilde temizlenmesidir. Örneğin koltuklar doğru bir şekilde döşenmiş midir? Kullandığını kumaşlar arabaya gereken uyumu yeterli bir şekilde sağlıyor mu ? Bütün bunları ele aldığımız zaman arabada verilen gerekli düzen oturma alanları ve kullanım rahatlığıdır. Bunu sağlamanız yanınızadaki kişileride mutlu eder ve sizin ne kadar araba konusunda titiz olduğunuzu fark ederler. Peki yeterli bir şekilde araba bakımı nasıl yapılır gelin sizlere bu altın önerilerden bahsedelim. Sizlerde direk olarak bu önerileri uygulama moduna geçin. O halde başlayalım ve araba bakımının püf noktalarını öğrenelim.Öncelikle yapmanız gereken kurallı bir şekilde hareket etmek ve kullandığınız ürünlern arabanıza uyum sağlayıp sağlamadığını araştırmaktır.

Arabadaki Pasları Gidermenin Etkili YöntemleriAraba bakımında ilk kural temizliktir. Her gün olmasa bile 2 gün ara ile gereken temizliği arabanıza sağlayın. Hazır yıkatma işlemleri arabanın sadece dıştan temiz görünmesini sağlar.Arabanın içi yeterli şekilde temiz midir? İşte bu sorunun cevabı sizlerde gizlidir.Kullandığınız detarjanlar özellikle arabalara uygun seçilmelidir. Çamaşır suyu katiyen kullanılmamalıdır. Bu arabaya zarar verir orijinalliğini bozabilir. Hatta mümkün oldukça evde kullanılan deterjanlar kullanılmamalıdır. Kullandığınız bezler bile arabanının çizilmesine neden olabilir. Bunun için alacağınız sünger ve bez temizliğinde kullanımı araba modeline ve yapısına uygun olmalı herhangi bir çizilme oluşmaması için özel bez alınmalıdır. Bunu araba malzemeleri satan yerlerden temin edebilirsiniz.

Arabadaki Pasları Gidermenin Etkili YöntemleriÇok fazla ıslatarak temiz yapmayın olası paslanmalara zemin hazırlarsınız. Kullandığınız spreyler cama özel olsun. Arabanın boya rengine zarar verecek cinsten olmasın. En doğal olanı su ile temizlemek ve arabaya fazla baskı uygulamamaktır. Bunlara dikkat ettiğiniz sürece bu sıkıntılardan arınacak arabanızın bakımını en iyi şekilde sağlamış olacaksınız.Araba temizleme ve yeterli düzen sağlanması sadece arabanıza ferahlık vermez. Sizlere de ferahlık vererek gün içinde daha dikkatli araba kullanma motivasyonunuzu arttırır. Bunun için çok sık olmasa bile 2 gün ara ile tozları alınmalı ve temiz görünmelidir.Özelikle arabaya fazla aksesuar kullanmayın ve bakımını yaparken fazla baskı uygulamayın. Sizler çin hazırladığımız araba bakımı hakkında detaylı bilgileri sunduk.Bir de arabadaki paslar nasıl çözülür onları öğrenelim.

Arabadaki Pasları Gidermenin Etkili YöntemleriArabadaki Paslar Nasıl Temizlenir?

Araba kullanan birisinin en çok dert ettiği sorunu arabasının hiç olmadık zamanlarda paslanmasıdır. Arabadaki paslar kolay kolay çıkmaz bu nedenle görselliği oldukça bozar. Araba pasları için aslında bir çözüm yolu bulunmaktadır. Bunun ne olduğunu merak ediyorsunuz öyle değil mi ? Bizlerde sizin bu merağınızı gidermek için bir arabada oluşan paslar nasıl temizlenir hakkında detaylı bilgileri ele aldık ve bu bilgileri sizler ile paylaşacağız.

Arabadaki pasların çıkması için kullanacağınız basit yöntem koladır. Kolayı bir bulaşık süngerine dökün ve paslı olan yerlerine değdirerek baskı uygulayarak yapın. Hatta işin daha hızlı olabilmesi için kolayı önceden paslı yere dökün ve beş dakika kolanın paslı yerde beklemesini sağlayın. Kolanın içinde bulunan asitler,pası yavaş yavaş çözmeye başlayacaktır. O sırada bir bulaşık süngeri ile süngerin sert kısmını kullanmadan bunu uygulayınız. Yumuşak olan sünger ve kolanın üstün gücü sayesinde paslardan yavaş yavaş arınacak,arabanızın kaportasına kadar paslı kısmları gönül rahatlığı ile temizleme şansını elde edeceksiniz.

Kola içinde bulunan asidin paslar üzerinde var olan etkisi oldukça büyüktür. Bu yöntem denenmiş olup kesin bulguları ortaya sermiştir.Kola kullanarak bu sorundan kısa sürede kurtulabilirsiniz. Bütün işlem sadece bir saat içinde bitecek arabanızda paslardan eser kalmayacaktır.Sizlere araba bakımı nasıl yapılır ve arabadaki paslar nasıl çözülür hakkında temel bilgileri aktardık. Mutlu,huzurlu günleriniz daim olsun.

Kaynakça:
pembenar.com

Yazar:Suna Korkmaz

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.