Bilgiustam
Bilgiyi ustasından öğrenin

Ek Gelir Elde Etmek için Trading Platformları Nasıl Kullanılır?

0 886

Binomo Trading platform nedir ve güvenilir midir? Web sitesine nasıl kaydolunur ve her yerden trade yapabilmek için Binomo mobil uygulaması nereden indirilir? Türkiye’de ek gelir elde etmek için Binomo nasıl kullanılır, getiriler nasıl çekilir? Bu ve bunun gibi bilgilerin hepsi bu kapsamlı incelemede.

Binomo’nun son zamanlarda internet mecralarında oldukça ses getirdiğini söyleyebiliriz. Gerek reklamlarla gerekse de internette hakkında yapılan yorumlarla olsun Türkiye’de Binomo oldukça konuşulan bir olay oldu. İnternette yazılan şeylere bakınca Binomo hakkında birden fazla görüşün olduğunu görüyoruz. Kimileri, Binomo’yu kullanarak ek gelir elde ettiklerini ve platformu çok sevdiklerini dile getirirken, bazıları da Binomo’nun bir dolandırıcı olduğunu ve Binomo’ya yatırdıkları sermayeyi geri alamadıklarını ve Binomo ile çok sorun yaşadıklarını söylüyorlar. Peki, bu görüşlerin hangisi haklı? 

Ek Gelir Elde Etmek için Trading Platformları Nasıl Kullanılır?

Binomo gerçekten ek gelir elde edebileceğiniz bir platform mu, yoksa gerçekten size paranızı geri vermeyecek kadar dolandırıcılar mı? İnternette dönen bu çift taraflı tartışmaya kendimiz bir cevap verebilmek için Binomo’yu kendimiz denemeye karar verdik. Bu dürüst incelemede Binomo’nun ne olduğunu, nasıl kullanıldığını, gerçekten güvenilir olup olmadığını, Binomo’ya nasıl sermaye aktarıldığını ve vakti geldiğinde getirilerinizi nasıl çekebileceğiniz gibi soruların cevabını vermeye çalışacağız. 

Binomo Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Binomo bir trading platformudur. Binomo sayesinde finansal varlıkların gün içindeki fiyatlarının değişiminden gelir elde edebilme şansına erişirsiniz. İnternette Binomo hakkında yazılanlara bakıldığında, Binomo’nun bir nevi bir kumar platformu veya bahis sitesi gibi görüldüğünü görmekteyiz. Biz bu yorumları okudukça Binomo hakkındaki kötü yorumların bazılarının bu kaynaklı olduğunu düşündük. Binomo kolay para kazandıracak ve “oynanacak” bir kumar oyunu olarak görülmekte ve bu sebeple kullanıcılar yaptıkları yanlış analizler nedeniyle sermayelerini kaybetmekte ve Binomo’yu suçlamaktalar. Öncelikle, eğer Binomo’yu kolay para kazanacak bir yer olarak görüyorsanız bu fikrinizi değiştirmelisiniz. Binomo bir kumar platformu değilsiniz, Binomo’da finansal işlemlerin gün içi fiyat değişimleri üzerinden işlem yaparsınız. Finansal analiz işi şansa dayanan bir iş değildir, bu konuda gerekli bilginiz ve tecrübeniz yoksa sıkıntı yaşayabilirsiniz. 

Binomo Nasıl Kullanılır?

Peki, gelelim bu işlemlerin nasıl yapıldığına. Bu konu aslında bu yazının amacını aşacak kadar detaylı bir konudur, sonuçta teknik analiz kuralları, nasıl yapıldığı, hangi grafiklerin hangi zaman aralıklarında kullanılması gerektiği (çok kısa zaman aralığındaki grafiklerin çok verimli sonuçlar verip vermedikleri çok tartışmalı bir konudur) gibi konulara değinecek olursak bu yazı 10 katı kadar daha uzun olmak zorundadır. Bu sebeple sadece Binomo’da nasıl işlem yapıldığına değineceğiz. Hesabınızı oluşturduktan sonra işlem odası önünüze gelmiş olacak. 

Binomo’da işlem açmak oldukça kullanıcı dostu bir süreçtir, adım adım anlatacak olursak:

  • Öncelikle, sol üst köşeden işlem yapacağınız varlığı seçin.
  • Varlığı seçtikten sonra grafiğe bakarak analizinizi yapın. Binomo’nun işlem odasında teknik analiz yapmak için kullanacağınız birçok indikatör ve araç bulunmaktadır.
  • Teknik analizimizi yaptıktan sonra sağ tarafta tutar seçimini yapıyoruz. Tutar seçimi bu işleme ne miktarda sermaye yatıracağımızı gösteriyor. Eğer yapılan teknik analiz doğru çıkarsa, bu yatırılan tutar oranında kâr elde ediliyor.
  • Sonrasında da işlem saatini seçiyoruz. İşlem saati işlemimizin gerçekleşeceği saati göstermektedir.
  • Son olarak da sağdaki “Yukarı” oku veya “Aşağı” oku seçiyoruz. Bu oklar, yukarı ve aşağı işlemi temsil etmektedir. Eğer varlığın fiyatının artacağını düşünüyorsanız yukarı işlem, düşeceğini düşünüyorsanız aşağı işlem açıyorsunuz.
  • Bundan sonrası beklemek. Eğer işlem saati geldiğinde varlığın fiyatı artmışsa ve yukarı işlem açtıysanız, elde ettiğiniz kâr hemen hesabınıza tanımlanmış olacaktır.

Hesap ve Oturum Açmak

Hesap açma işlemi ise gayet basit ve zahmetsiz bir işlem. Sadece e-posta adresinizi ve bir şifre giriyorsunuz ve hesabınız açılmış oluyor. İnternette doğrulama süreci yüzünden bazı kullanıcıların sıkıntı yaşadığını okuduk. Öncelikle şunu belirtelim, içinizde şüphe varsa veya Binomo’nun nasıl bir şey olduğunu önceden bir test etmek istiyorsanız, bu doğrulama süreçleriyle uğraşmıyorsunuz. E-posta doğrulamanızı da yaptıktan sonra hemen Demo hesabınız açılıyor. Zaten Binomo’ya yabancıysanız öncelikle Demo hesapta biraz işlem yapmanızı hem eliniz alışsın diye hem de platformun inceliklerini tecrübe etmeniz adına şiddetle tavsiye ediyoruz. Doğrulama işlemlerini, gerçek sermaye yatıracağınız gerçek hesap açacağınız zaman yapmanız gerekecek. Eğer gerçek sermayeyle henüz işlem yapmayacaksanız, bunun için şimdilik endişelenmenize gerek yok.

Doğrulama sürecine gelecek olursak da, bu da gayet basit bir şekilde ilerliyor aslında. Size gereken belgeleri (kimlik belgesinin taratılmış hali ve ödeme yöntemlerinin fotoğrafı veya ekran görüntüsü) [email protected] adresine yollamanız gerektiği iletiliyor. Bizim için bu doğrulama süreci 2 gün sürdü, fakat internette daha uzun sürdüğünü yazanlar var. Bu sebeple sadece kendi yaşadığımız durum adına konuşabiliriz.

Hesap Türleri

Binomo’da demo dâhil olmak üzere toplamda 4 tane hesap türü bulunmaktadır, bunlar Standart, Gold ve VIP hesaplardır. Binomo hesabınıza yatırdığınız sermayeye göre hesabınızın statüsü değişkenlik göstermektedir. En üst statüdeki VIP hesapta Binomo’nun sunduğu bütün imkânlara erişmiş olursunuz, mesela kişisel yönetici, risksiz işlemler ve bakiyenizin sıfırlanması durumunda sigorta gibi. Fakat Binomo’ya yeni başlayan birisi için Standart hesabın gayet yeterli olduğunu söyleyebiliriz. Bununla birlikte Binomo’yu kullanmaya devam edecekseniz Gold veya VIP statüye geçmenizi tavsiye etmekteyiz, bu sayede Binomo’daki bütün varlıklara da erişim hakkı elde edeceksiniz. 

Para Yatırma ve Çekme – Nasıl Yapılır?

Binomo hakkında önde gelen eleştiri kaynaklarından belki de en büyüğü bu konuyla alakalı. İnternette bazı kullanıcılar elde ettikleri kârları çekemediklerini söylüyorlar, bazıları ise kolayca çekebildiklerini söylüyorlar. Biz kendi tecrübe ettiğimize göre konuşabiliriz sadece, tabii ki bazı insanlar sorun yaşamış olabilirler, bu konuda biz bir yorum yapamayız. Fakat biz gayet kolay bir şekilde hem yatırma hem çekme işlemini gerçekleştirebildik. Biz e-cüzdan yöntemini kullandık, fakat banka kartlarınızı da kullanabilirsiniz. Bu işlemlerde dikkat etmeniz gereken birkaç nokta var:

  • Öncelikle, sizden yüksek ihtimal doğrulama yapmanız istenecek, kimlik doğrulaması ve/veya ödeme yöntemi doğrulaması. Bu doğrulamaları yapmazsanız getirilerinizi çekerken sıkıntı yaşayabilirsiniz (ki internette sıkıntı yaşadığını söyleyen kullanıcılardan çoğu bu sebepten dolayı sıkıntı yaşıyor). Eğer özel verilerinizin kullanılmasından çekiniyorsanız ve bu sebeple doğrulamayı yapmak istemiyorsanız, Binomo Müşteri Sözleşmesi’ni okuyabilirsiniz, Binomo Müşteri Sözleşmesi’nde verilerin güvenliğinin sağlanacağı açık bir şekilde yazıyor.
  • İkinci olarak da, yatırım yaparken kullandığınız yöntemleri yine çekerken kullanabilirsiniz. Eğer sermaye yatırırken daha önce hiç banka kartlarınızı kullanmadıysanız, çekerken de banka kartlarınızı kullanamazsınız. İnsanların yaşadığı bir başka sorunun da bu olduğunu görüyoruz, çünkü banka kartıyla yatırma işlemi yapılıyor fakat sonra e-cüzdan kullanılarak getiriler çekilmeye çalışılıyor ve bu sebepten dolayı sorun yaşanıyor.

Binomo Mobil Uygulamasını Nereden İndirebiliriz?

Trading işlemlerini bilgisayar başından yapmak istemeyen aktif traderlar için de Binomo’nun bir mobil uygulaması bulunmakta. Bu mobil uygulama sayesinde internet olan her yerden cep telefonunuz veya tabletleriniz ile işlem yapmaya devam edebilirsiniz. Binomo mobil uygulamasını iOS için App Store’da, Android işletim sistemli cihazlar için de Google Play Store’da bulabilirsiniz. Web sitesinde yapabildiğiniz neredeyse her şeyi mobil uygulama üzerinden de yapabilirsiniz, biz gayet başarılı bulduk. Bilgisayar başında oturmak istemeyenler için güzel bir alternatif olduğunu söyleyebiliriz.

Binomo Güvenilir Mi?

Bir trading platformunda işlem yapmaya başlamadan önce en önemli şeylerden birisi güvenin sağlanmasıdır. Doğal olarak birçok insan da Binomo’da işlem yapmadan önce Binomo’nun güvenilirliğini sorguluyorlar. Binomo, bağımsız bir denetçi olan Finansal Komisyon “A” seviyesinde lisansla faaliyet göstermektedir. Binomo’nun web sitesinde (https://binomo.com/information/regulation) bu lisansa ve Finansal Komisyon hakkında daha fazla bilgiye erişebilirsiniz. Eğer Binomo ile bir anlaşmazlık durumuna düşmeniz durumunda, sorununuzu Finansal Komisyona taşıyabilirsiniz. Finansal Komisyon’un Tazminat Fonu çerçevesinde, dava başına 20.000 EUR’a kadar koruma sağlanmaktadır. Fakat tabii ki sorununuzu Finansal Komisyon’a sunmadan önce Binomo’nun müşteri hizmetleriyle sorununuzu çözmek için işlemleri başlatmanız gerekmektedir.

Kullanıcı Yorumları

Revers: “Binomo ile neredeyse 2 yıldır çalışıyorum ve onlarla herhangi bir sorun yaşamadım. Yanlış bir şey yapmış olabilirsin”.

Derin Abacı: “Videodaki kişiye kesinlikle katılmıyorum. Geçen yıldan beri Binomo müşterisiyim ve her şey süper”.

Sinan Sönmez: “Altı aydır Binomo’da işlem yapıyorum ve herhangi bir sorun yaşamadım… Siz kişisel ve ödeme bilgilerinizi hiç doğruladınız mı?”

Sonuç

Sonuca gelecek olursak, biz kendi tecrübemize dayanarak Binomo platformundan gayet memnun kaldığımızı söyleyebiliriz. İnternette yazılan “dolandırıcı” yorumlarına katılmadığımızı da belirtelim. Tabii ki, bazı kullanıcılar yatırma ve çekme işlemlerinde sıkıntı yaşamış olabilirler fakat yukarıda belirttiğimiz önemli hususlara dikkat edildiği sürece bir sıkıntı yaşanacağını düşünmüyoruz.

Daha önce de belirttiğimiz gibi, finansal işlemler ve teknik analiz şansa bağlı işleyen şeyler değildir. Eğer fiyat trendlerini doğru yönde yorumlayamazsanız yatırdığınız sermayeyi kaybedebilirsiniz. Sermayenizin risk altında olduğunu unutmamanız gerekir. Bu sebeple trade işlerine girmeden önce gerekli araştırmaları yapmış olmanızı tavsiye ederiz. Son olarak da Binomo demo hesabında bolca vakit geçirmenizi öneririz. Başarılı işlemler dileriz!

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku