Bilgiustam
Bilgiyi ustasından öğrenin

Soğuk Havalarda Kilo Almama Yöntemleri Nelerdir ?

0 387

Soğuk Havalarda Kilo Almama Yöntemleri Nelerdir ?Sonbahar ve kışın bir çoğumuz daha sonrasında verilmesi zor olan iki ile beş arası fazla kilo alır. Bu oldukça doğal bir süreçtir ama ne kadar doğal olsa da fazla kilolar ne yazık ki bize yakışmıyor. Bununla beraber klasik kilo kontrol yöntemleri herkes için uygun olmayabilir. Spor salonlara gitmek masraflıdır, diyet yapmak ise kış mevsiminde çok zordur. Spor yapmadan kilo vermek isteyenler aşağıdaki tavsiyeleri gözden geçirebilirler.
Daha çok uyuyun; Uyurken vücudumuz bir saatte ortalama 60 kalori harcar. Bilginiz için, televizyon veya bilgisayar karşısında otururken bundan daha az kalori harcarız. Bu nedenle sevdiğiniz bir dizi izlemektense daha erken yatıp uyuyun. Daha sağlıklı ve etkili bir karar almış olursunuz.
Daha çok sıvı tüketin; Genellikle ihityacımızdan daha sık yemek yeriz. Açlık hissi sadece yemekle değil, sıvı almakla da bastırılabilir. Bu yüzden daha çok çay ve süt içebilirsiniz. Süt ürünleri hayvansal yağları içerdiği için açlığı kolayca giderirler. Bunun dışında süt ürünleri özellikle kışın daha çok ihtiyaç duyduğunuz, saç ve tırnaklarınızı kuvvetlendiren kalsiyumu içermektedir.
Daha çok gezin; Açık havada yürüyüş yaparken UV ışınlarının ürettiği mutluluk hormonundan faydalanıyoruz. Bu hormonun yetmezliğini en basit şekilde – tatlıyı tüketerek telafi ederiz. Kabul edin ki, onbeş – yirmi dakikalık yürüyüş yapmak iki-üç fazla kilo edinmekten iyidir.

Soğuk Havalarda Kilo Almama Yöntemleri Nelerdir ?Perdelerinizi değiştirin; Mutluluk hormonunun bir başka kaynağı parlak renkleridir. Moralinizi yükseltmek ve yaz mevsimini hatırlamak için etrafınızda kırmızı, turuncu, yeşil ve sarı renkleri bulundurun. Kış gardırobunuzu yenileyin. Bir çoğumuzun kış gardırobu gri, siyah ve kahverengi renklerinden oluşmaktadır. Fakat bu doğru değildir, bu şekilde giyinerek sonbahar-kış depresyonunu sadece ağırlaştırmış olursunuz. Yeni bir bluz, atkı veya eldiven alın. Mutfağınıza renkli perdeler asın. Kanapenize parlak mini yastıklar yerleştirin. Bu arada alışveriş moralinizi yükseltirken aynı zamanda iştahınızı da azaltır.

Yazar: Fatih Bolelli

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku