Bilgiustam
Bilgiyi ustasından öğrenin

El Kuruluğu Nedir, El Kuruluğuna Ne İyi Gelir?

0 2.088

El kuruluğunun yaşanmasının sebebi; vücudun nem ve su oranının, olması gerekenden daha düşük olduğunu göstermesidir.Bu durum genel olarak, ellerde çatlakların oluşmasıyla kendisini hissettirmektedir. Bu sorununuzdan uygun kürü uygulayarak tamamen kurtulabilirsiniz.

Ellerinizdeki kuruluktan kurtulmak için ilk yapmanız gereken şey, en kısa sürede nemlendirici kullanmaya başlamaktır. Bu kremleri düzenli bir şekilde kullanarak, ellerinizdeki çatlaklardan kurtulabilirsiniz. Ayrıca buna ek olarak mevsimsel anlamda elleriniz kurumaya maruz kalıyorsa; farklı nemlendirici ürünlerini kullanmanız uygun olacaktır.

El Kuruluğunu Geçirmek İçin Doğal Yöntemler

8310_3Ellerimiz kimi zaman kurur, pul pul olur ve hatta gerilmesini bize hissettirebilir. Bu gibi durumlarda uygulamanız için kullanacağınız kremin tarifi şu şekildedir;

Gerekli olan Malzemeler:

-Kayısı yağı
-Badem yağı,
-Buğday yağı,
-Lanolin,
-Bir tatlı kaşığı kadar gül suyu

Hazırlanışı ve Uygulanışı:

Yukarıda sayılmakta olan tüm malzemeleri göz kararı ölçüde bir cezvenin içine koyun. Güzelce karıştırın ve ocağın altını yakarak, bu malzemeleri benmari usulü eritin. Sonrasında soğuması için bir kenara alın. Hazırlamış olduğunuz bu karışımı; geceleri yatmadan önce, banyodan sonra ve oldukça soğuk olan havalarda dışarıya çıkmadan önce ellerinize sürün ve masaj yaparak yedirin. Ayrıca bu karışımı yüzünüze uygulayarak, göz altınızda oluşmuş olan kırışıklıkları giderebilirsiniz.

Yıpranmış Eller İçin Bakım Kremi

Gerekli Olan Malzemeler:

-1 tatlı kaşığı süzme bal
-1/4 limonun suyu

Hazırlanışı ve Uygulanışı:

Genişçe bir kabın içine bu malzemeleri ekleyin ve karıştırın. Sonrasında ellerinizin her yerine bulaşacak şekilde uygulamanızı gerçekleştirin. 15 dakika kadar bu şekilde bekleyin. Ardından bol suyla ellerinizi yıkayın.

Tarifi verilmiş olan bu karışımı, haftada 1 kere uygulamanız güzel sonuçlar almanız için yeterli olacaktır. Uygulama sonrasında cildinizin yumuşacık olduğunu sizde fark edeceksiniz. Ayrıca bu uygulama ile cildiniz beslenme fırsatı bulacaktır. Uygulama sonrasında ellerinizi yıkadıktan sonra krem sürmenizi tavsiye ederiz.

Yazar:Ensar Türkoğlu

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku