Bilgiustam
Bilgiyi ustasından öğrenin

Evine Temizlikçi Gelen Kişilerin Dikkat Etmesi Gerekenler

3 819

Günümüzde kadınların iş hayatında daha fazla yer alması ile ve işlerine yönelik bazı sektörlerin son yıllarda daha fazla geliştiğini söylemek mümkün. Halı yıkama firmaları, doğum günü organizasyonu ve izmir temizlik şirketleri bunlardan birkaçıdır.

Kadınlar iş hayatına girdikten sonra ev işlerine vakit ayırmakta zorlanıyorlar ve bu işler için haklı olarak dışarıdan yardım almaktadırlar. Örneğin; çocuğuna doğum günü partisi yapmayı düşünen çalışan bir anne, doğum günü hazırlıkları için vakit ayıramamaktadır. Bu yüzden bir organizasyon firması ile anlaşıp tüm hazırlıkları, etkinliği onlara yaptırmaktadır. Böylece hiç yorulmadan ve işinden de kalmadan süsler, ikramlar, pasta gibi tüm hazırlıklar organizasyon firması tarafından hazırlanmaktadır.

Evine Temizlikçi Gelen Kişilerin Dikkat Etmesi Gerekenler

Aynı şekilde ev temizliği izmir için haftalık veya aylık olarak eve temizlik işleri için yardımcı temizlikçi almak da son yıllarda oldukça yaygınlaşmıştır. Bu gibi sebepler ile temizlik şirketleri gelişme göstermiştir.

Bu noktada genelde gözden kaçan çok önemli bir konu vardır. Eve gelen temizlikçinin sigortalı olup olmadığı çok önemlidir. Genelde temizlik şirketlerinden gelen personellere şirket tarafından sigorta yapılmaktadır ancak herhangi bir şirket bünyesinde olmayan ve eş dost aracılığı ile eve gelen temizlikçiler için günlük sigorta yaptırılmalıdır. Aksi taktirde evde temizlik sırasında oluşabilecek bir kaza durumunda tüm sorumluluk ev sahibindedir.

Temizlikçi, çalıştığı evde yüksek katta cam silerken düşebilir ve sakat kalabilir veya daha da kötüsü ölebilir. Yerleri siler iken ayağı kayabilir veya ağır eşya kaldırırken beli ağrıyabilir, fıtık nüksedebilir veya benzeri bir durum ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Eğer temizlikçi sizin evinizde iş yaparken sakatlandığını ve artık iş yapamaz hale geldiğini bu sebeple para kazanamadığını, geçinemediğini belirtir ve ev sahibini dava ederse sonuçları ev sahibi için ağır olabilir.

Kısacası; sigortasız işçi çalıştırmak ile aynı durumdur. Bu sebeple evinize gelen bir çalışanın eğer sigortası yok ise mutlaka günlük sigorta yaptırınız. Aksi halde, bir olumsuz durum karşısında yaptırımları daha ağır olabilmektedir.

3 Yorumlar
  1. Glare Temizlik diyor

    Bu yararlı ve güzel paylaşım için teşekkürler

  2. Canlı TV diyor

    Kesinlikle temizlikçiler ile ilgili yapılması gerekenler en doğru olarak bu şekilde .

  3. izmir temizlik diyor

    kesinlikle doğru bir yaklaşım

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku