Bilgiustam
Türkiye'nin Bilgi Sitesi

Kişiye Özel Mutfak Dolapları

0 338

Kişiye Özel Mutfak DolaplarıŞüphesiz ki bayanların evde en çok vakit geçirdiği yer mutfaktır. Dolayısıyla aslında evin en rahat ve kullanışlı yerinin de mutfak olması gerektiğini düşünüyoruz. Bazı insanlar mutfağının büyük, geniş ve ferah olmasın ister, bazıları ise küçük ve kullanışlı olmasını. Ancak her iki durumda da şık ve kaliteli olması istenir.

Mutfağın en güzel görünmesi gereken yeri de dolapları, mobilyalarıdır. Artık günümüzde kişiye özel mutfak dolabı imalatı yaptırma şansımız daha fazladır. Çünkü bu alanda hizmet veren üretici firmaların sayısı, internetin kullanılma yoğunluğuna paralel artmıştır. Her evin ölçüsüne uygun, renk, tasarım ve doku seçenekleri ile zevkinize göre mutfağınızı dizayn ettirebilirsiniz.

İnternetin yaygın kullanılmaya başlanması ile de tüketici direkt imalatçıya ulaşabilmektedir. Böylece en iyiyi en uygun fiyata alabilmektedir. Çünkü arada başka bir firma veya komisyoncu yoktur.

Örneğin; İzmir’de yaşayan biri, “mutfak dolabı imalatı izmir ” diye internette arattığında, arama sonuçlarında İzmir’deki mutfak dolabı imalatçıları listelenmektedir. İstediği firmayı seçip arayabilir ve şartlar hakkında bilgi alabilir. Eskiden ise mağazaya gidip mağazada olan modellerden beğenilir ve sipariş verilirdi. Bu sefer de mağaza sahibi aynı ürünü imalatçıya yaptırıp komisyonu ile birlikte olması gerekenden kat kat fazla fiyata son kullanıcıya satmaktaydı. Haklı olarak mağaza kirası, eleman masrafı ve kar amacı taşıdığı için bu durum gayet normaldir. Ancak son kullanıcı açısından bakıldığında, fazla fiyat yüzünden bu durum en çok onu üzmekteydi. Günümüzde ise internet sayesinde son kullanıcı ile tüketici birbirlerini çok kolay bir şekilde bulabilmektedirler.

Bu durumdan hem imalatçı hem de son kullanıcı memnundur. İmalatçı, maliyetinin biraz fazlasına fiyata mağazacıya vereceği ürününü direkt son kullanıcıya biraz daha pahalıya satabilmektedir ve böylece daha fazla kazanabilmektedir. Aynı şekilde tüketici de mağazadan aldığı fiyattan çok daha düşük rakamlara aynı ürünü direkt üreticisinden alma imkanına sahiptir.

Kısacası; internet ve Google’ın hayatımızı kolaylaştıran ve doğru kullanılması halinde herkes için faydalı olabileceği bir dönemdeyiz. Bu durumun farkına varıp gerek şirketler gerekse de tüketiciler, kullanıcılar lehlerine çevirmelidirler. Özellikle de dünyanın en çok kullanılan arama motoru olan Google’ın bunun için en uygun ve en az maliyetli ortam sunduğunu düşünürsek. İnternetteki yerinizi geç kalmadan, doğru bir şekilde optimize ederek alın.

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.