Bilgiustam
Bilgiyi ustasından öğrenin

Yüzdeki Lekeler Kalıcı Olarak Nasıl Tedavi Edilebilir?

0 366

Yüzdeki Lekeler Kalıcı Olarak Nasıl Tedavi Edilebilir?Belki de bu hayatta en çok kafaya takacağımız organımız cildimizdir. Cildin temel yapısı ve hayata kattığı değer,güzelliğidir. Bu nedenle cilt üzerinde aniden gelişen lekeler,tahrişler,yaralar,sivilceler ve kırışıklıklar hayatımızı kabusa çevirebilir. Bir bayan için problem oranı,bir erkek için daha azdır. Bayanların sakalları ile kapatacak bir araçları yok. Onlarda elbette makyajların gücüne sığınırlar. Her iki durumda da cildin lekeli ve bakımsız bir halde olması üzücü bir durumdur. Gerek erkek,gerekse kadın bu tür araçlarla kendilerini bu şekilde ,tatmin olmanın yollarını ararlar. Bu nedenle ciltlerinde var olan güzelliği yaşayamayıp,hasarlı olan cildin üzerine içinde kimyasalların fazla olduğu makyajlara sarılırlar. Bir insanı güzel gösteren doğallığıdır.

Kişi doğal yüzünü istediği zaman yeterli bir şekilde kullanamıyor ise bu onun yaşantısında eksik kalmış bir puzzle gibidir. Tamamlanmadığı sürece yarımdır.Yaşama sevici kişinin kendisi ile barışıklığında ileri gelir. Hayata küsmek ve aynalara bakmamak gibi davranışlar zamanla depresif hallere yol açar. Sağlıksız yaşamın gerekçeleri bu şekilde artmaya devam eder. Bunun için kurallı bir şekilde davranmalı,kendinizde var olan eksiklikleri görerek bunun tedavi yöntemlerini bulmaya çabasarf etmeniz gerekir. Aksi takdirde yaşadığınız kaos hayatınızı cehenneme çevirebilir.Peki,yüzdeki lekeler nasıl kalıcı gider ? yüze şifa veren kürler neler öğrenmeye ne dersiniz ? O halde bu konuyu sizlere aydınlatalım ve doğru bilgilereden kesintisiz bir şekilde yararlanalım.

Yüzdeki Lekeler Kalıcı Olarak Nasıl Tedavi Edilebilir?Yazın Güneşin Tesiri Cilt Lekelerine Davetiye Çıkartıyor !

Yaz aylarında sıklıkla gittiğimiz deniz keyifleri ,yüzmeler ve buna eşlik eden kavurucu sıcaklar,cildin nefes almasını ve çeşitli güneş ışınlarına maruz kalmasına neden oluyor. Güneşin ışınlarından olumsuz bir şekilde etkilenen cilt, lekenin oluşmasına bir zaman sonra zemin hazırlar. Önce lekeler burun ve yanak kısmlarında kahverengi şeklini alan çillenmeler ile ortaya çıkar. Küçücük iken o çiller tedavi edilmediği sürece zaman aşımına uğrar ve büyüme fonksiyonu,hızlı bir şekilde ortaya serer. Bu nedenle önceliğiniz denize gittiğinizde cilt leklerini önleyici güneş kremlerini tercih etmenizdir. Bu sizin cilt sağlığınızı korur. Üstelik sadece cilt üzerindeki lekeleri değil,cildin yağ ve nem dengesini eşitleyerek cildin daha bebeksi bir şekilde olmasına aracı olur.Güneş ışınları kuru bir cilde temas ettiğinde binlerce ışın derinin içine hapsolur. Böylece cilt lekeleri haricinde cildin kansere yakalanma payı da böylelikle artmış olur. Bunun için yazın güneşlenirken yüzünüze dışarıya çıkmadan önce güneş kremi sürerek ,tedbirli davranınız. Bu sizin daha kaliteli bir yaşam sürmenize katkıda bulunacaktır. Güneş cilde ne kadar vitamin sağlasa da ışınlarının tehlikesini de aklınızda bulundurmanız gerekir.Güneşin cildinize zarar vermesine izin vermeyiniz.

Yüzdeki Lekeler Kalıcı Olarak Nasıl Tedavi Edilebilir?Zeytinyağlı Yoğurt Kürü İle Lekelere Son Verin !

Zeytinyağı sağlıklı bir gıdadır. Gerek yemeklerimizde gerek bakım kürlerimizde evimizde en sık bulundurduğumuz gıdalar arasında yerini alır. Mucizevi etkisi ile cilde ve içsağlığa inanılmaz faydaları bulunur. Saç ve kaş yapısını güçlendirir. Kilo kontrolün sağlar. Kalp sağlığı için inanılmaz etkilere sahiptir. Bir de cilde faydası vardır ki,faydalarını saymakla bitiremeyiz.Kısacası zeytin yağı ile yapılan her kürde başarılı sonuçlar elde etmeniz mümkün olabilmektedir.Evde bulundurduğunuz yoğurttan bir kaşık alarak içerisine sadece bir tatlı kaşığı ayarında zeytinyağı ilave ediyorsunuz. Daha sonra,c vitamini bakımından zengin olan limonu 2 talı kaşığı ayarında ölçerek harcın içine ekliyorsunuz. Bu 3 karışımı en iyi şekilde kıvama gelene kadar çırpıyorsunuz. Krem gibi görselliği yakaladıktan sonra ,cildin yara olsun ve ya olmasın her yerine maske şeklinde krem gibi,ince tabaka şeklinde sürüyorsunuz. Yaklaşık olarak 25 dakika bekletmek yeterli sonucu almanıza yardımcı olacaktır.Cildin lekeli kısımlarına biraz daha fazla sürebilirsiniz. Kısa zamanda cilt derinin altında tahriş olan ve yaraları iyileştirmeye başlayacak,lekeler yavaş yavaş azalmaya başlayacaktır. Maske sonrası cilde sabun kullanmanızı tavsiye etmiyoruz. Su ısısı ise ılık olmalıdır. Kesin ve net sonuçlar için tedavi süresi 2 aydır. 2 ay boyunca 2 gün ara ile yapmanız size net sonuçları verecektir. Sizlere hazırladığımız yüzdeki lekeler kalıcı nasıl gider ve yüze şifa veren kürleri ele aldık. Sağlıklı,mutlu yaşamlar dileği ile.

Kaynakça:
hanımeli.com

Yazar:Suna Korkmaz

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku