Bilgiustam
Türkiye'nin Bilgi Sitesi

@Facebook.com Uzantılı Mail İster Misiniz?

6 101

@Facebook.com Uzantılı Mail İster Misiniz?Facebook son zamanlarda e mail servisi haberleri ile gündemdeydi. Google’a yeni rakip mi geliyor başlıklı yazıları son zamanlarda çokca görüyoruz.

Facebook CEO’su Mark Zuckerberg yaptığı açıklamada bu yeni servisin tam anlamıyla bir e mail servisi olmadığını belirtti. Bu açıklamanın yapılması aslında ortalıkta dolaşanan “Gmail Killer” sözünden kaynaklanıyordu. Facebook’un Google Gmail servisine savaş açtığı iddialarından dolayı Facebook Mail kulislerde Gmail katili olarak dolaşıyor. Microsoft”un da destek verdiğini duyduğumda bu söylemin pek de yanlış olmadığını düşündüm. Microsoft Bing ile Google’a rakip durumunda. E mail servisi konusunda da aynı rekabetleri var. Fakat Mark Facebook Mail’in farklı bir yapısı olduğundan bahsediyor.

www.facebook.com/rumuz şeklinde sayfaları olan kullanıcılara rumuz@facebook.com şeklinde e mail adresi verilecek. Tabi ki bu hizmet şu an davetiy sistemi ile işlemekte. Davetiye almak için Facebook hesabınıza girin ve arından bu bağlantıya tıklayın. Request invite butonuna basarak davetiye talebinizi iletebilirsiniz. Davetiye için ben de istekte bulundum. Servise erişebildiğimde kullanımı hakkında da bir yazımız olacak.

@Facebook.com Uzantılı Mail İster Misiniz?Ayrıca Windows Live SkyDrive ile 25 GB’lık alana sahip olacaksınız..Burada fotoğraflar, dokümanlar gibi dosyalarınız saklanabilecek.Microsoft e mail alt yapısı ve web alanı noktasında devreye giriyor olacak.

Mark Zuckerberg iletişime yeni bir boyut kazandırma planları yapıyor. Bu plan doğrultusunda Facebook E-Mail hizmetini geliştiriyor. Sohbet ve mail arası bir servis olduğunu söyleyebiliriz. Sosyal posta kutusu da diyebiliriz. Henüz servis açılmadan çok fazla yorum yapamasak da çığır açacağı kesin gibi görünüyor. Yaklaşık 600milyon kullanıcısı olan bir sitenin neler yapabileceği tahmin edilir…

Yazar: Mehmet Emre Baş

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku