Bilgiustam
Türkiye'nin Bilgi Sitesi

Facebook Zarar Ediyor !

0 129

Facebook Zarar Ediyor !17 Mayıs tarihinde halka arzı gerçekleştirilen dev sosyal paylaşım ağı Facebook değerleri resmen eriyor. O günden bu yana hisse değerleri %38 düşüş yaşadı. Ayrıca bu özelliğiyle de ayrı bir rekora imza attı. ABD‘ de halka arzdan sonra bu kadar hızlı değer kaybeden tek şirket. Şuan Facebook hisse senetleri 23.70 dolardan işlem görüyor. Bu sadece Facebook’ a etki etmedi. Aynı zaman Facebook Ceo’ su Mark Zuckerberg’ in mal varlığına da darbe vurdu. Serveti 13.7 milyar dolar olan Zuckerberg, Facebook’ un halka arzından sonra 12.1 milyar dolara geriledi.

Facebook’ un piyasa değerinde de ciddi bir düşüş yaşandı. İki buçuk aylık süreçte bu değer tam 34 milyar dolar azaldı. Buna rağmen Facebook’ ta pozitif yönde gelişmeler de devam ediyor. Facebook geçen çeyrek döneme oranlara kullanıcı sayısını %4.9 arttırdı. Toplam 955 milyon kullanıcıya ulaşarak bu alanda hala lider olduğunu kanıtladı. Bu artış ise şirketin zarar etmesine engel olamadı. Nitekim 2. çeyrek dönemde 157 milyon dolar net zarar açıklandı. Facebook’ un halka arzı çok ses getirmişti. Zaten NASDAQ borsasının tarihinde gerçekleştirdiği en büyük halka arz işlemi buydu. Ancak beklentiler karşılanamadı.

Yazar: Gürkan DEMİRCİ

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku