Bilgiustam
Bilgiyi ustasından öğrenin

Hisse Senedi Yatırımı ile Zengin Olunur mu?

0 6.726

Günümüz şartlarında hemen hemen herkes zengin olmak için farklı arayışlar içerisinde. Her geçen gün gelişen ve değişen teknoloji, yaşam standartları ve daha birçok sebepten/ihtiyaçtan dolayı daha çok para kazanmak istiyoruz. Aslına bakarsanız bu isteğimizin en önemli sebebi emekliliğimizde daha rahat bir yaşama sahip olma arzusudur. Peki bunu nasıl mümkün kılabiliriz? Özellikle son yıllarda borsaya olan ilginin artması bize çok para kazanmak ile ilgili umut oluyor. Günümüzün gelişen teknolojisi ile birlikte borsa işlemlerinin internet ortamına taşınması, işlemlerin geçmiş zamana nazaran çok daha iyi olanaklar altında daha az riskli ve daha kontrollü bir şekilde gerçekleştirilmesi borsaya olan rağbeti her geçen gün arttırıyor. Buna bağlı olarak söz konusu olan borsa riskleri kolayca sınırlandırılarak daha güvenli yatırımlar yapılıyor. Söz konusu borsada yatırım yapmak olduğunda herkesin aklına ilk gelen materyal hisse senetleridir. Hisse senedi sermaye şirketlerinin ortaklarına paylarını ve ortaklıklarını belgelemek için verdikleri kıymetli evraklara denir. Anonim ve sermaye şirketleri tarafından çıkartılan hisse senetleri, belli haklarla sorumlulukları sahiplerine verirler. Borsanın en çok işlem gören yatırım araçları olan hisse senetleri bu yüzden hem yatırımcı hem de şirketler için oldukça önemlidir. Tam da bu noktada herkesin aklına gelen soru aynıdır; “hisse senedi yatırımı ile zengin olunur mu?”

Hisse Senedi Yatırımı ile Zengin Olunur mu?

Bu soruya cevabımız evet. Evet ama hisse senedi yatırımı ile hemen zengin olunmaz. Bunun birçok sebebi var. Başlıca nedeni ise dün işe yarayan yöntemlerin yarın yaramayabilme olasılığıdır. Fakat şunu rahatlıkla söyleyebiliriz ki; gerekli sabrı, çalışkanlığı ve kararlılığı gösteren herkesin milyoner olabileceği bir dünyadayız artık. Kim olursanız olun, hangi işi icra ediyorsanız edin; yaşınız, eğitiminiz ne olursa olsun, alım satım yaparak geçiminizi rahatlıkla sağlayabilirsiniz. Bu tür bir para kazanma yöntemi için çok genç veya çok yaşlı olmanızın hiçbir önemi yok. Başarıya giden yollarda bu tür engellere takılmamalısınız. Hisse senedi yatırımları ile zengin olmanın yalnızca tek bir yolu yok. Farklı farklı stratejiler ve varsayımlar test etmelisiniz. Sonra kendi stratejinize oluşturup bu stratejiye bağlı kalarak işe yarayıp yaramadığını görmek için beklemelisiniz. Eğer stratejiniz işe yarıyorsa, daha büyük oynamanız gerekir. Şayet bir strateji işe yaramıyorsa o yöntemi oldurmak yerine uğraşmak yerine farklı strateji geliştirmelisiniz.

Hisse Senedi Yatırımı ile Zengin Olunur mu?

Nitekim sabırlı, kararlı, bilinçli ve borsada attığı her adımdan emin olan bir yatırımcı iseniz, borsadan zengin olma yolunda ilerliyorsunuz demektir. Şunu unutmamak gerekir ki; borsadan hem para kazanılır hem de para kaybedilir. Her şeyden önce ilk olarak borsaya başlangıç yaparken bunu kabul etmek gerekir. Bunun yanı sıra kazanç oranınız kayıp oranınızın üzerindeyse bu da kazanç elde etmişsiniz demektir. Burada dikkat etmeniz gereken nokta ise kayıpların nedenlerini araştırmanız ve riskleri değerlendirerek nasıl minimum düzeye indirebileceğinizi araştırmanızdır.

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku