Bilgiustam
Bilgiyi ustasından öğrenin

Karaciğer Yağlanmasına Bitkisel Çözüm Önerileri

0 1.135

Karaciğer Yağlanmasına Bitkisel Çözüm ÖnerileriKaraciğer yağlanması karaciğerin görevini yapmasını engellediği gibi birçok hastalığın oluşumuna da zemin hazırlar. Karaciğer yağlanması başında yakalanır ve tedavi edilirse bir sorun yaşanmaz. Ama çok ileri derece de tespit edilen karaciğer yağlanması insanı adım adım sona doğru yaklaştırır. Bu neden ile karaciğer yağlanmasını tespit edebilmek için sıklık ile kan tahlilleri yatırmalısınız. Eğer karaciğer yağlanması başladı ise hekimlerin vereceği reçete ile bunu bertaraf etmek mümkündür. Çok ileri derece de ki karaciğer yağlanması siroz oluşumuna neden olduğu gibi doktorlarında reçetesi pek fayda sağlamaz. Bizim tavsiye edeceğimiz bitkisel kür de hiçbir fayda sağlamayacağından hastalık başında yakalanmalıdır.

Karaciğer yağlanmasının en etkili bitkileri ise maydonoz ve ısırgan otudur. Özellikle maydonoz Bu konuda mucizevi etki gösterir. Taze maydonoz çiğ yenildiğinde elbette etkili olur. Ama tarifini vereceğimiz kür kadar etkili olamaz. Ağzı kapalı bir tencere de bir bardak su kaynatılır. Su tamamen kaynadıktan sonra içine 15-20 adet sapları ile birlikte maydonoz atılır. 1-2 dakika daha kaynaması sağlandıktan sonra tencerenin ağzı iyice kapatılarak 15-20 dakika demlenmesi sağlanır. Maydanozlar sapları ile birlikte güzelce yıkandıktan sonra kaynatılır ve demlenmeye bırakılır.Demlenme sağlandıktan sonra sabahları aç karnına içilir. Yalnız kahvaltıdan en az yarım saat önce içilmesine itina göstermelisiniz. Bu arada bir çay kaşığı limon suyu ilave etmeyi de ihmal etmeyiniz.

Limon suyunun yağ yakıcı özelliği ve maydanozun yağları yok eden mucizesi bir araya geldiğinde yağ yakımı süratli bir şekilde gerçekleşmeye başlayacaktır. Bu uygulamayı 21 gün aralıksız ve düzenli olarak uygulamanız şarttır. Yoksa etkisinden faydalanmak mümkün olmayacaktır. 21 gün boyunca içtikten sonra 3 gün ara verip tekrar 21 gün daha uygulayın. Sonrasında yapacağınız kan tahlili sonrasında karaciğer yağlanmasının azaldığının göreceksiniz. Kan testlerine göre 21 gün daha uygulama yapıp yapmayacağınıza tahlil sonuçları ile kendiniz karar verin. Bu uygulama Ahmet Maranki önerisidir. İbrahim Saraçoğlu ise çiğ maydanozları blenderden geçirerek yapılmasını tavsiye eder. İkisi de çok etkili bir yöntemdir. Hangi uygulamayı seçeceğiniz sizin tercihinize bırakılır.

Karaciğer Yağlanmasına Bitkisel Çözüm ÖnerileriIsırgan otu da aynı yöntemler ile kullanılabilir. Onun da etkileri maydonoz kadar yoğun olacaktır. Isırgan otu aynı zamanda kanser kovucu olduğundan bu konuda da çift etki sağlar. Birçok hastalığın tedavisinde ısırgan otu kullanılır. Özellikle çok değişik kanser tedavilerinde de hem önlem hem de tedavi amaçlı kullanılır. Bu kürler aynı zaman da zayıflamak içinde diyetisyenler ve Ahmet Maranki ve İbrahim Saraçoğlu tarafından da önerilir. Kısaca sadece karaciğer yağlanması değil daha birçok hastalığın tedavisi ve korunmasında maydonoz ve ısırgan otu çok etkilidir.

Yazar: Enes Eker

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku