Bilgiustam
Türkiye'nin Bilgi Sitesi

Fuji Reiki ve Usui Reiki Sembolleri Nelerdir?

?????????????????
0 360

Şifa enerji sistemi olan Fuji Reiki, Lightarian Enstitüsünün kurucusu Jeannine Marie Jelm’in vesilesiyle, 1997’de kullanılmaya başlanmıştır.

Son yıllarda evrenin ve yaşayan tüm canlı varlıkların frekansları, titreşim oranları çok çabuk bir şekilde değişti. Bu titreşimlerin yoğun artışı, yeni enerji tekniklerini de beraberinde getirdi. Fuji Reiki günümüz şartlarına çok daha uygun, enerji frekansı yüksek ve çok daha çabuk netice veren sembollerle birlikte uygulanan bir çalışma olmuştur.

Fuji Reiki ve Usui Reiki Sembolleri Nelerdir?

Kullanılan sembollerle birlikte fuji reiki enerjisi, genellikle farkında olduğumuz bilinç hallerini aşarak rafine edilmiş huzur, neşe ve mutluluk duygularına götürüyor. Reiki sembollerinin bağlanması veya aktivasyonu, insan aklının dinamik bir parçası olan uyaran / tepki mekanizmasını kullanıyor. Tüm semboller ve görüntüler, bilincin derinliklerinden kaynaklanıyor. Enerji ise daima niyeti izliyor.

Fuji Reiki Sembolleri

1. Sembol Labirent

Kalemi hiç kaldırmadan, içeriden dışarıya doğru çizilen sembolde, her bir kıvrım bir çakrayı temsil ediyor. Kök çakranın temizlenmesini, travmalardan ve blokajlardan arınmayı sağlıyor.

2. Sembol Kire

Fiziksel veya ruhsal bedenden, travma, blokaj, hastalıklar, negatif enerji gibi istenmeyenleri çıkartabiliriz. İkinci sembol hem fiziksel hem de ruhsal bedende çalışır. Bir çeşit ruhsal ameliyat aletidir. Hasta organın üzerine çizildiğinde, hastalıkları oluşturan negatif enerjinin açığa çıkmasını ve organı rahat bırakarak şifaya hazırlanmasını sağlar.

3. Sembol Ai

Temizlenen ve açılan çakraları, sevgi ve pozitif enerji ile doldurmayı sağlar.

4. Sembol Kinko

Bütün çakraları düzenler, temizler, aynı doğru üzerine oturtur. En başta kök çakra ile taç çakra arasındaki ana enerji kanalı olmak üzere, en küçük enerji kanallarımıza kadar, hepsini açıp, yaşam enerjisi ki’yi, en etkili şekilde taşımalarını sağlar. Yeryüzü ve gökyüzüne olan bağlantılarını eşitler.

5. Sembol İnga

Geçmiş hayatlarımızdan taşıdığımız, bilinçsizce rahatsız eden karmalarımızı temizler. Kişinin sonsuz yaşam döngüsü içindeki travmaları, blokajları bu sembol yardımı ile temizlenir.

6. Sembol İtta

Fuji Reiki’yi zamandan ve mekândan bağımsız çalıştırmak için kullanılır ancak bu, yalnızca yaşadığımız şimdiki hayat için geçerlidir.

Usui Reiki, yaşam enerjisinin temel unsurudur. Bunun yanı sıra kendi kendine tedaviye odaklanan bir iyileştirme uygulamasıdır.

Fuji Reiki ve Usui Reiki Sembolleri Nelerdir?

Usui Reiki Şifa sisteminde beş sembol vardır.

Güç Sembolü (Choku Rei) : Öğretilen ilk semboldür.

Zihinsel / Duygusal (Uyum) Sembolü (Sei Hei Ki): Sembolün ana amacı huzur ve uyumu sağlamaktır.

Uzak / Bağlantı Sembolü (Hon Sha Ze Sho Nen): Uzay ve zamanın ötesine geçer ve evrendeki her şeyi birbirine bağlar.

Usta Sembolü (Dai Ko Myo ): Güçlendirme, ruh iyileştirme için kullanılır.

Tamamlama Sembolü (Raku): Yedi çakranın hizalanması için kullanılır.

Kaynakça:
http://petekkitamura.com
https://www.chakra-anatomy.com

Yazar: Börte Büşra Yavuz

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.