Bilgiustam
Bilgiyi ustasından öğrenin

Gelinliğin Altına Giyilecek İç Çamaşırı Seçimi Nasıl Olmalı?

1 586

Kadınlar için giyim konusu her daim çok önemlidir. Hele de bu önem, konu evlilik dönemi olduğunda ve seçilecek kıyafet de gelinlik olduğunda daha önemli hale gelmektedir. Hangi gelinliğin, ne tarz bir gelinliğin olacağına karar veren gelinler, bu gelinliklerin altına hangi iç çamaşırı giyeceğine karar vermeden provalara gittiklerinden, düğün günü gelinlik altına giyilen iç çamaşırı gelin adaylarını zorlayabilmektedir. Bu nedenle gelinlik altına giyilecek iç çamaşırı seçimi son derece önemlidir.

Eğer ki hangi tarz gelinlik giyeceğinizi belirlemiş ve almışsanız, gelinlerin işi oldukça kolay olmaktadır. Buradan yola çıkılarak, gelinliğin tarzına göre düğün günü sizi rahat hissettirecek iç giyim ürünlerini tamamlamanız da oldukça kolay olacaktır.

1) Eğer Giymek İstediğiniz Gelinlik Straplez Modeliyse, İç Çamaşırı Seçiminiz:

Straplez gelinlik giyecek olan gelinler için sutyen seçimi sorunsuz halledilebilir olacaktır. Bu noktada, bu tarz bir gelinlik giyecek gelin adalarının seçmesi gereken en önemli şey, sutyenlerin renk tonlarıdır. Gelinliğin rengine yakın, kaliteli bir sutyen seçimi iyi bir düğün geçirmeniz için yeterli olacaktır.

2) Eğer Giymek İstediğiniz Gelinlik Boyundan Bağlı Modelse, İç Çamaşırı Seçiminiz:

Gelinliğin Altına Giyilecek İç Çamaşırı Seçimi Nasıl Olmalı?Boyundan bağlı bir modelde gelinlik giyecek olan gelinler için sutyen seçiminde dikkat edilecek en önemli husus, sutyenlerin asılıp çıkartılabilen özellikte olmasıdır. Rahat hareket imkanı sunan bu sutyenlerin askı şeritlerinin boylarının da eşit olmasına dikkat edilmelidir. Straplez gelinliklerdeki ve diğer bütün gelinlik modellerinde de olacağı gibi renk uyumu burada da önemlidir.

3) Eğer Giymek İstediğiniz Gelinlik Derin Göğüs Dekolteli Modelse, İç Çamaşırı Seçiminiz:

Derin göğüs dekolteli bir modelde gelinlik giyecek olan gelinler için, sutyen seçiminde dikkat edilecek nokta provalara iç çamaşırı ile gidilmesidir. Eğer ki bu gelinliği giyecek olan kişi göğüsleri küçük olan bir gelinse, tutuculuğu çok fazla olmasa da göğüs ucuna yapışarak belli olmayan sutyenleri tercih etmeleri doğru olacaktır. Ancak göğsü büyük olan gelinler için bu seçim çok doğru olmayacaktır. Onlar da şeffaf şeritli ve taşıyıcılığı diğer sutyenlere göre daha fazla olanlar arasından seçim yapmalıdır.

4) Eğer Giymek İstediğiniz Gelinlik Sırt Dekolteli Modelse, İç Çamaşırı Seçiminiz:

Sırt dekolteli gelinlikler için iç çamaşırı seçiminden önce, bu tür gelinliğin vücut proporsiyonuna uyup uymadığına bakılmalı ve öyle satın alınmalıdır. Böyle gelinlikler, daha çok büyük göğsü olmayan gelinler için uygun olacaktır. Çünkü bu tür bir gelinliği giyecek olan gelinlerin iç çamaşırı seçimi de en az gelinlik kadar önem taşır. Büyük göğüslü olan gelinler, bu tür gelinliklerin altına giyecekleri sutyenlerin taşıyıcılığı düşük olduğundan, zorlanmaları neredeyse kaçınılmazdır.

5) Eğer Giymek İstediğiniz Gelinlik Tek Omuzlu Modelse, İç Çamaşırı Seçiminiz:

Tek omuzlu bir gelinlik giyecek olan gelinler için iç çamaşırı seçimi, boyundan bağlı gelinliklerde olduğu gibi takılıp çıkartılabilen sutyen modelleri uygun olacaktır. Aynı zamanda straplez modeldeki gelinliklerde gibi, straplez tarzdaki iç çamaşırı modelleri de tek omuzlu gelinlik modellerinde işe yarayacaktır. Buradaki en önemli husus ise, kollarınızı kaldırdığınızda gelinliğinizin altından görünebilme ihtimali olan iç çamaşırınızın görünmemesini sağlamaktır.

6) Eğer Giymek İstediğiniz Gelinlik Vücudu Saran Bir Modeldeyse, İç Çamaşırı Seçiminiz:

Vücudu saran bir gelinlik giymeye karar verdiyseniz, bu demek oluyordur ki vücut hatlarınıza oldukça güveniyor ve beğeniyorsunuz. Vücut hatları çok biçimli olan, kendine ve hatlarına güvenen, vücudu saran bir gelinlik ile güzelliğini öne çıkarmak isteyen gelin adaylarının daha çok tercih ettiği bu tarz gelinliklerin altına giyilecek olan iç çamaşırı modelleri de son derece hoş olmalıdır. Vücudu saran bir modelde bir gelinlik giyildiğinde, altına giyilecek olan iç çamaşırlarının rahatsız edici olmaması, dar gelinlikte dahi içinde rahat hareket imkanı veren konforda olması ve tabi ki dışardan bunun belli olmaması çok önemlidir. Bu tip gelinliklerde daha çok tercih edilen iç çamaşırı modelleri ise, kombinezon ya da büstiyer olmaktadır. Vücudu saran gelinlik modellerinde şeffaf olan, sadece tül olan bölgeler de olabileceğinden, iç çamaşırı seçiminde dikkat edilecek bir diğer noktalardan birisi bu tip gelinliklerde gelinliğin şeffaflığıdır. Ancak şeffaflık pek bulunmuyor ve iç çamaşırınız görünmeyecek bir durumdaysa, en rahat olunabilecek olan iç çamaşırı seçimi de tek parça ve dikişsiz büstiyerlerlerden yana olmalıdır.
Kaynakça:
dugun.com/gelin-ayakkabisi-ve-aksesuarlari/makaleler/gelinlikle-kullanilacak-ic-camasirlari-nasil-olmali-679

Yazar:Gökçe Cömert

1 yorum
  1. Selin diyor

    çok teşekkür ederim güzel bir bilgi olmuş

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku