Bilgiustam
Türkiye'nin Bilgi Sitesi

General Mobile Discovery

0 360

4519_general-mobile-discovery-inceleme-2General Mobile’in en son çıkan akıllı telefonu “Discovery” şu anda akıllı cep telefonu piyasasında, fiyatıyla rakiplerini zorlamakta…Bu telefonu kullanan birisi olarak sizlere deneyimlerimi aktarmak istiyorum…

Özellikleri:

* 4 çekirdek 1.2 ghz işlemcisiyle inanılmaz hız sergilemekte herhangi bir donma ve kasma yaşanmamaktadır..(Daha önce dual core işlemcili bir telefon kullanan birisi olarak aradaki farkı rahatlıkla farkettim.)

* 1 gb ddr3 ram

* 4.7 inch ips lcd kapasitif dokunmatik ekranı ile 1280*720 hd ekranı ile mükemmel bir görüntü izleme keyfi vermekte..En çok beğendiğim özelliği diyebilirim..Bir kaç hd video klip yükledim ve görüntü netliği harika hatta amoled ekranlardan daha iyi diyebilirim.

* 8 mp arka(flaşlı) 3 mp ön kamera ile gayet başarılı resimler ve hd video çekilebilmekte.

* Aynı sınıftaki telefonlara oranla, daha hafif (125 gr) ve ergonomik.

* Android 4.2.1 jelly bean işletim sistemi telefonla gayet uyumlu ..Zaten en son sürüm diyebiliriz.

* Çift hatlı olması.

Telefonun eksi yönleri çok fazla olmamasına rağmen dile getirmekte fayda var.

4519_general_mobile_discovery

* Bataryası 1800 miliamper bana biraz yetersiz gibi geldi..2200 ma olsaydı daha iyi olurdu.. Ama çok fazla telefonla oynanmazsa 2 gün rahatlıkla gidiyor.

* Bir diğer eksiği ise sesi biraz az çıkıyor gibi..Sesin kalitesi çok iyi ancak bazen gürültülü ortamlarda telefon sesini duyamayabilirsiniz.

* Dahili hafızasının 4 gb olması bu özellikteki bir telefon için yetersiz; ancak çok büyük bir sorun değil..Çünkü piyasadan 20 tl ye 8 gb lık micro sd kart alıp takabilirsiniz.. Zaten bu sorunu da çözmüşler fiyatını biraz artırarak dahili hafızayı 16 gb a yükseltmişler..Yani yeni ürünlerde dahili hafıza 16 gb.

* 8 megapixel kamera flaşlı olmasına rağmen gece çekimlerinde yetersiz..Sonuçta profesyonel bir fotoğraf makinesi değil.

Kısacası son 2 ay içerisinde verilen parayı hakeden tam bir fiyat performans telefonu…

Yazar:Adem Meteoğlu

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.