Bilgiustam
Bilgiyi ustasından öğrenin

iOS’tan Android’e Geçiş Nasıl Yapılır?

0 461

Uzun süre İOS kullanan kullanıcılar bir zamandan sonra Android’e geçiş yapmak isteyebilirler. Fakat böyle bir durumda kullanıcıların verilerini kaybetmesi kadar can sıkıcı bir şey olamaz. Bu işlemi yapmadan önce cihazda bulunan verilerin yedeklenmesi ya da farklı bir yere aktarılıp geçiş yapıldıktan sonra veri kaybolmaması çözüm olabilmektedir. Bu nedenle İOS dan Android’e geçiş için öncelikle rehber ve verilerinizi aktarmanız en doğrusu olacaktır.

7857_4İOS’tan Android’e geçiş nasıl yapılır sorusu İOS kullanıcılarının uzun süre düşünmelerine sebep olmaktadır. Aslında birkaç detay ile bu sorunun cevabını rahatlıkla bulabilirsiniz. Başlangıç olarak rehberinizin Google hesabınıza yedeklemenizde fayda var. Bunu iCloud hesabınızı bilgisayardan açarak daha kolay bir şekilde de yapabilirsiniz. Bu sayede verileriniz kaybolmamış olacak. Bu işlemden sonra cihazınızı USB kablosu ile bilgisayarınıza bağlayın. İTunes uygulamasını açarak bağladığınız cihazınızı programda göreceksiniz. Buradan İnfo sekmesini açmalısınız. Bu sekmeye tıkladığınızda açılan pencerenin en alt kısmında Sync contacts wits seçeneğinin karşısında bulunan Google Contacts seçerek kullanıcı adı ve parolanızla giriş yapmalısınız. Daha sonra İcould hesabınızda yedekleme yaptığınız rehberinizi Google hesabınıza aktarım işlemini başlatmanız yeterli olacaktır. Diğer verilerinizi de aynı şekilde aktarma işlemi yapabilirsiniz. Öncelikle Google hesabınıza verilerinizi yedeklemeniz daha kolay aktarım yapmanızı sağlar.

İOS’tan Android’e geçiş nasıl yapılır sorularının diğer bir cevabı ise rehberin iPhone üzerinden aktarılması anlamı taşır. Rehber ya da diğer verilerinizin kaybolmaması için mutlaka İcould hesabında yedekleme yapmanız önerilir. Müzik dosyalarınız, fotoğraflarınız ve rehberiniz bu yöntem ile veri kaybına uğramaz. Diğer bir yöntem ise sadece rehberinizi aktarmak isterseniz Sim Kart kolaylığından faydalanabilirsiniz. Yeni sim kartlar rehberinizi olduğu gibi kayıtta tutma özelliği sağlıyor. Ayrıca hat işlemlerinizi gerçekleştirdiğiniz web sayfasında da rehber verilerinizi yedekleyip daha sonra yeni cihaza kolaylıkla aktarabiliyorsunuz. İOS dan Androde geçiş bu kadar kolay yöntemler ile yapılabilmektedir. Unutulmaması gereken geçiş yapmadan önce kaybetmek istemediğiniz tüm verileri yedeklemektir. Bu sayede verileriniz kaybolmadan geçiş yapabilir ve yeni sistemde kullanabilirsiniz.

Yazar:Ensar Türkoğlu

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku