Bilgiustam
Bilgiyi ustasından öğrenin

İnstagram’da Ürün Satarak Para Kazanmak

2 422

İnternetin, para kazandıran oluşumlar arasında kendine çok geniş yer bulması, sosyal medya kullanıcılarının da dikkati çekti. Özellikle, sosyal medya siteleri üzerinden yapılan ürün satıcılığı, son zamanların en ilgi gören işlerinden biri haline geldi.

İnstagram'da Ürün Satarak Para Kazanmakİnstagram; yaklaşık 22 milyon Türk kullanıcı tarafından kullanılıyor. Onun bu kadar çok tercih edilmesi, para kazanmak isteyen internet kullanıcılarının da ilgisini çekti. Satıcılar, İnstagram üzerinden müşterilere ulaşarak, ciddi miktarda para kazanabiliyorlar. İnstagram üzerinden satış yapmak isteyen kişilerin yapması gereken ise, bir instagram hesabı açıp bu adımları uygulamak.

Öncelikle kişi, internetin ve diğer sosyal sitelerin kullanımında aktif olmalıdır. Özellikle, satılan ürünlerin Facebook, Twitter gibi sitelerde paylaşılması, tıklanma hitini arttıracak unsurlar arasındadır. İnstagramda ürün satıcısı olmak için, çevrenizden yardım almalı, ürünlerinizi bütün sosyal sitelerde paylaşmalı, link olarak İnstagram’a yönlendirmeyi sağlamalısınız. Ayrıca profilinizin reklamını çeşitli mecralarda yaparak, takipçi sayısını arttırmalısınız. Takipçi sayınızın çoğalmasıyla, ürünleriniz adından bahsettirmeye başlayacaktır. Daha sonra ürünlerinizi satmaya başlayabilirsiniz. Bunun için, öncelikle hedef kitlenizi ve satacağınız ürünleri belirlemelisiniz. Ürünlerinizin daha geniş bir kitleye ulaşması için, tercih edilecek türden ürünleri satışa çıkarabilirsiniz. Ürünleriniz kadar onları pazarlama şekliniz de çok önemli. Takipçileriniz üzerinde merak uyandırmalı ve onlara ürünlerinizin eşsiz olduğu hissini uyandırmalısınız. Satıcılığa ilk başladığınız dönemlerde, ürünlerinizin ilgi çekmesi için, küçük promosyonlar ve indirimler yapabilir, takipçilerinizi arttırmaya çalışabilirsiniz. Ürün reklamlarına ek olarak, müşteri yorumlarını da profilinize düzenli olarak eklemelisiniz. Müşterilerinizin merak edeceği diğer konu ise, hesabınızın güvenli olup olmadığı olacak. Bu yüzden müşterileriniz üzerinde güvenli intiba bırakmanız çok önemli. Gerek müşteri yorumları ile, gerek müşteri memnuniyetini sağlayarak güven oluşturabilirsiniz. Daha sonra markanız günden güne bilinecek, ve insanların kendi arasında reklamını yaptığı bir marka haline gelecektir. O yüzden ilk başta müşteri güvenini sağlamak çok önemlidir.

Öte yandan diğer bir konu ise, paylaşımlarınızı ne kadar sık yaptığınızdır. Paylaşımlarınızı az veya çok şekilde yapmamalısınız. Çok paylaşımlar takipçi sayfasının ana sayfasına düştüğünden, takipçi kaybına yol açabilir. Aktif bir şekilde rol almalı ve dengeyi sağlamalısınız. Terkedilmiş bir profil izlenimi yaratmak, takipçi kaybettirebilir. Hashtag çok önemli bir ayrıntıdır. Hashtag kullanımı İnstagram’ da bulunmanızı ve görülmenizi kolaylaştırır. Hashtag kelimelerini ilgi çekici şekilde seçmeniz gerekir. Bu adımlardan sonra instagram hesabınız, para kazanabilme için bütün koşulları sağlamış olacaktır. Şimdi dilerseniz tanıtıcı videolarla, dilerseniz fotoğraflarla bu işten para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Yazar:Cansu Kutlu

Bunları da beğenebilirsin
2 Yorumlar
  1. Osman diyor

    güzel bir yazı ama bu iş uzun vadeli ve sabır gerektiren, uğraşı gerektiren bir iş. En az 1 yıl uğraşmanız gerekiyor sonrasında ise yavaş ilerliyorsunuz.
    Teşekkürler.

  2. Tamer Altın diyor

    Bende instagram’dan ürün satarak para kazanmak istiyorum ama ne satabilirim karar veremedim

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku