Bilgiustam
Bilgiyi ustasından öğrenin

Facebook Reklam Başvurusu Nasıl Yapılır ?

0 487

Sosyal medyanın en önemli uygulaması olan Facebook iletişim alanında birçok beklentimizi karşılamaktadır. Tabi ki bunun dışında kurumsal veya bireysel olarak yönetilen sitelere, firmalara da ciddi katkıları bulunmaktadır. Facebook’ta reklam başvurusu nasıl yapılır diyorsanız aşağıda yer alan bilgileri okumak sizlerin fazlasıyla işine yarayacaktır. İstediğiniz başvuruyu aşağıda yer alan yöntemler ile başarıya ulaştırabilirsiniz.

Facebook Reklam Başvurusu İçin Yapılması Gerekenler

Facebook Reklam Başvurusu Nasıl Yapılır ?Facebook’ta reklam vermek düşüncesi içerisindeyseniz hemen hesap veya ana sayfa üzerinde yer alan reklam verme alanını tercih edebilirsiniz. Bu alan içerisinde istenen sorulara ve bilgilere doğru bir cevap verdikten sonra başvurunuz karşı tarafa iletilmektedir. Sosyal medya ve Facebook uzmanları tarafından değerlendirilmektedir. Genel olarak bakıldığı zaman ise başvurular da herhangi bir sorun yaşanmamaktadır.

Facebook Reklamları Yararlı Mıdır?

Dünya’nın en çok kullanılan sosyal medya uygulaması olması her zaman için önemsenecek bir durumdur. Basit veya önemsiz gibi düşünsene bilirsiniz. Türkiye’de yaklaşık 34 milyon kişi Facebook hesabı kullanırken Dünya’da bu rakam 5 milyar civarındadır. Yani kitlelere ulaşmak bu alan içerisinde fazlasıyla kolaydır.

Sizler de Facebook reklamları ile beklentilerinizi karşılayabilir kısa bir süre içerisinde arzu ettiğiniz kitlelere ulaşabilirsiniz. Reklamlar talimat vermeniz ile birlikte tahminen 1 veya 2 saat içerisinde yayınlanmaktadır. Sorunlu ve hatalı bulunan reklamlar ise gene aynı süre içerisinde sizlere iletilerek düzeltme yapılması istenmektedir.

Reklam vermek ve kendinizi tanıtmak iyi bir seçim olacaktır. Facebook bu alanda kendisinden söz ettirmiştir. Daha etkili Facebook reklamları için tüyolar her zaman işinize yarayacak ve sizi reklam alanında yükselişe geçirmeye neden olacaktır.

Facebook Reklam Başvurusu Nasıl Yapılır ?– Görsel testlerini atmamalısınız: Facebook ve daha birçok alanda yapılan testleri incelemeli ve bunlara göre bir yol izlemelisiniz.
– Metin yazarken mutlaka kısa yazıları tercih edin: Kısa ve sade bir anlatım her zaman için zafere ulaştırır. Uzmanlara göre maksimum 40 kelime yazılmalıdır.
– Görsellerinizi basit seçiniz: Yazı bile yazıyorsanız mutlaka içerisinde görsel bir öğeye yer vermelisiniz. Facebook reklam tüyoları alanında sıklıkla ön plana çıkmayı başarmıştır görsel öğeler.
– Parlak ve canlı renklerden vazgeçmemelisiniz: Görsel öğelerde parlak ve canlı renkler her zaman için algı yaratmaktadır.
– Doğallıktan yana olmalısınız: Yalın ve sade olan her şey insanların hoşuna gitmektedir. Bu nedenle de doğal olmaya özen göstermelisiniz. Aksi halde Facebook alanında umduğunuzu bulmak ve hedefinize ulaşmak sandığınızdan daha da zor olabilir.
– Kadın ve çocuk öğelerini kullanınız: Araştırmalara göre kadın ve çocuk öğeleri sıklıkla ön plana çıkmaktadır. Reklamlarınızda bu noktayı atmamalısınız.
– Düşüncelerinizi ve taktiklerinizi yenileyin: Facebook reklam ipuçları alanında mutlaka farklı şeyler yapmak önemlidir. Bunun için bir önce yaptığınız reklamda ki stratejinin ve düşüncenin tamamen dışına çıkmalısınız. Sürekli olarak kendinizi yenileyin.

Yazar:Cansu Kutlu

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku