Bilgiustam
Türkiye'nin Bilgi Sitesi

Esmerler için Makyaj Önerileri

0 275

Her tenin makyaj seçimi farklı olmalıdır. Her makyaj malzemesi, her ten rengine uymaz. Buğday tenli bayanlar, her makyaj malzemesini rahatlıkla taşırken, bu tanım esmer tenli bayanlar için uygun değildir. Esmerlere özel uygulanması gereken bazı özel makyaj yöntemleri bulunuyor. Ayrıca koyu renk saçlar, makyajlarda belirginleyici özellik taşıyor. Yani koyu renk saçlara sahip olanların yüz hatları daha çok ortaya çıkarken, bu ton makyajı daha fazla belirgin hale getiriyor.

Esmerler için Makyaj ÖnerileriFondöten seçimi: Esmer tenler için, fondöten seçimi yapmak oldukça zor. Çok zengin bir ürün yelpazesi olan fondötenler, bayanları bazen yanılgıya düşürebiliyor. Fondöteni doğru seçmek için, yüzde renk uyumu aranmalıdır. Bayanların yaptığı hataların başında gelen fondöteni bileğe sürmek, tamamen yanlış bir uygulamadır. Fondöteni yüzde denemek ve o şekilde yüz rengiyle uyumuna bakılmalıdır.

Allık seçimi: Makyaj yapmanın yolları arasında uygun allığı seçmek gerekiyor. Allıklar makyajı tamamlama yollarından biri oluyor. Esmerlerin kullanabileceği allık tonları arasında; kırmızı ve şeftali tonları veya ışıltılı bronzlar geliyor. Esmerlerin pembe ton allıklar kullanması ise pek önerilmiyor.

Far seçimi: Esmerler için, far seçenekleri çok geniş alternatifler sunuyor. Esmerlere en çok yakışan tonların başında; kahve tonları, altın renkleri, ışıldayan renkler ve parlak pembe ve kırmızı renkler geliyor. Bunun dışında esmerlerin kullanacağı göz kalemleri ve eyeliner de çok önemli. Özellikle baskın bir şekilde sürülmesi gereken eyeliner, esmerlerin gözlerini ortaya çıkarmasını sağlayacak bir detay olacak.

Ruj seçimleri: Esmerlerin ruj seçimi konusunda oldukça şanslı olduklarını belirtmek gerekiyor. Hemen hemen her ruj tonunu başarıyla taşıyacak olan esmerler, bu konuda çok geniş bir alternatife sahip. Özellikle; koyu kırmızı tonlar, bordo renkleri, kahve tonları esmerlere çok yakışacak. Esmerler ayrıca ışıltılı rujlarıda rahatlıkla taşıyabilirler. Yalnız; pembe renk allıklar gibi, açık renk pembe rujlarda esmerlere yakışmıyor. Bu açık ruj pembe tonların haricinde, esmerler istedikleri her ton ruju rahatlıkla kullanabilirler.

Esmerlerin makyaj yapma alternatifleri bu şekilde sıralanıyor. Esmerlerin yağlı bir cilde sahip olduğunu belirterek, makyaj malzemelerinin buna uygun seçilmesi gerektiğini bildirmekte fayda var.

Yazar:Cansu Kutlu

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.