Bilgiustam
Bilgiyi ustasından öğrenin

İnternetten Para Kazanma Yolları 1 [Bux Siteleri]

0 866

Bugün Türkiye’de yavaş yavaş yaygınlaşan bir para kazanma sisteminden bahsedeceğiz. Sistemin birçok kolu mevcut fakat ben hepsinden biraz biraz bahsedeceğim.

Başlayalım şimdi.

Bux Siteleri

Bux.to bu sitelerin en büyüğü en babasıdır, sistemi Dünya’ya neredeyse bu tanıtmıştır. 700.000 üyesi olduğu söyleniyor. Pait to click (PTC) yani “Tıkla Kazan” sitedir. Şimdi bunlar pts, ptr vs vs. uzuyor bunları değineceğim.

Sitelerin sistemleri, çalışma prensipleri şöyle efenim, ben bakkalım bir bux sitesine reklamımı koyarım ve sitenin üyeleride benim reklamımı izler, ürünlerimi tanıtırım, bu sayede hem kaliteli bir reklam gösterimi yaparım hemde karlı çıkarım. Bakkal olan ben bux sitesine 10 lira veririm bux siteside size 2 lira verir sonuçta alan da satanda aracı olanda herkes memnundur. Sistem bundan ibaret.

PTC (“Paid to Click” “Tıkla Kazan”)

2Şimdi “Tıkla Kazan” da size kendi sitesinde olan reklamları bir liste halinde gösterir, siz de bu reklamları tıklar 20-30-45 saniye gibi süre beklersiniz, ondan sonra hesabınıza sitenin verdiği miktar kadar para geçer, genellikle 0.01 cent’tir, kulağa az gelebilir fakat bu iş sadece tıklayarak olmayacak ayrıntıları anlatacağım.

Bu sitelerde referar sistemi vardır muhakkak, diyelim ki siteye sizin referanslığınız ile birisi üye oldu, o üye olan kişi tıkladıkça hem kendi hesabına para geçiyor hem sizin hesabınıza para geçiyor, tabi kimseyi kolay kolay referans yapamıyorsunuz, bu yüzden siteler size referer satıyorlar bunların fiyatları siteden siteye değişir.

Gelin ne kadar kazanırız bu sistemden

Her gün 10 reklama tıklarsanız = 0.10$
20 alt üyeniz her gün 10 reklama tıklarsa = 2.10$
Haftalık kazancınız = 14.70$
Aylık kazancınız = 63$

Sadece 20 referer ile bu benim tanıdıklarım 1500 ” 2500 gibi büyük yatırımlar yapıyorlar ve maaşlarından çok kazanıyorlar.

Tabi bu yatırımlar her siteye yapılamaz scam site denilen siteler vardık (scam: dolandırıcı) bu yüzden dikkatli olunmalı, geçmişi güzel olan önce bir iki ödeme aldığımız siteleri seçmeliyiz.

Örnek site: www.bux.to

PTS (“Paid to Signup” “Üye ol Kazan”)

3Başlıktan da anlaşıldığı gibi bu tür bux sitelerinde üye olup kazanıyorsunuz.

Sistem şöyle işliyor;

Reklam veren sitesini bux sitesine veriyor bizde o sitelere üye oluyoruz ve e-postamıza bir e-posta geliyor üye olduktan sonra aktivasyon için, ondan sonra bu e-postayı bux sitesinin bize gösterdiği yere gönderiyoruz daha sonra üyeliğimizi onaylandıktan sonra hesabımıza sitenin verdiği ücret geliyor.
Dikkat bazı sitelerde iki adet form olur, 1. kullanıcı adı, 2. aktivasyon e-postası bunun için gerekli yerleri doldurmaya özen gösteriniz.
Aktivasyon e-postasında size şifrenizi gösterecektir bu tip gönderirken “****” işareti kullanın.

Bu sistemin en gelişmişi, yani en yaygını http://www.donkeymails.com/ sitesidir, kendileri uzun zamandır bu hizmeti vermektedirler.

Bu sitelerin ücretleri de genelde şöyle oluyor

0.75$, 1$ veya 0.1$ gibi değişiyor. Tabi bu sitelerde referans sistemi de kullanıyorlar fakat belirli bir oran olmuyor genelde %80, %90, .%70 vs. değişiyor.

Not: Bu sistemden kazanmak isterseniz eğer büyük sitelerin üyeliklerinizi onaylamaları çok uzun sürebilir, bazen iki günüde bulabilir.

PTR (“Paid to Read” “Oku ve kazan”)

4Bu sistemde ise okuyarak kazanıyorsunuz, yani size bir e-posta geliyor size okuyorsunuz para kazanıyorsunuz.
Aslında kimse okumaz yani bir nevi ptc gibi düşünebilirsiniz burada sadece reklâmlar e-postanıza geliyor.

– E-posta başına çok miktarda ödeme yapan sitelerden kaçının, bunlar 100$ – 200$ vaat edebilir fakat hepsi yalan..E-postalar genelde spam kutusuna gelebilir dikkat.

Üye olurken mutlaka “international members” kabul edip etmemelerine bakın çünkü bazıları kabul ediyor fakat ödeme yapmıyor. Bunun nedeni ise eğer size İngilizce bir e-posta geldiyse bunu siz okumasınız iyide saten reklâm vererinin amacı e-postasının okunması bu yüzden dikkat.

– E-postaların sonundaki linklere dikkat edin, bastıktan sonra hesabınıza para geçti yazısını almadan kapatmayın.

PTSu (“Paid yo Surf” “Sörf yap para kazan”)

5Bu sistem garip gelebilir fakat ilgi çekiyor, sistemi açayım biraz şimdi bunlar çok farklı türde olabiliyior.

Mesela;
Arama yaparak
Resim paylaşarak
Video paylaşarak
Vs vs, daha farklı türler de çıkıyor. Yani sörf denince aklınıza ne geliyorsa bu türde var.

Genellikle arama yaparak kazandıran siteler çoğunlukta. Bu sitelerde ise size bir toolbar veriyor ve sizde bu toolbardan arıyorsunuz, ben genelde İngilizce şeyler arıyorum table, singer vs vs. arama başına 0.02$ verenler var. Yani günde 200 kelime ararsanız 5$ ediyor buda iyi bir rakam yatırıma gerek kalmadan sadece kendiniz günlük 5$ alabiliyorsunuz. Bu adamlarda aramalarda sadece reklâm verenlerin sitelerini koyuyorlar ve bu sayede reklâm verenler ziyaretçi çekmiş oluyorlar.

PTP (“Paid to Promote” “Tanıt ve kazan”)

6Bu sistem ne kadarda yaygın olmasa da diğerleri gibi amele işi değil ticarete benzer, hani derler ya oturduğun yerden kazan, ticari zekâsı olanlar için çok güzel bir sistemdir.

“Not:Resim için özür dilerim bir network resmi fakat ptp’yi anlatıyor kısmen.”

Sistem şöyle ki siz siteye üye olursunuz ve orda size tanıtacağınız linkler veya bannerler vardır, size derler ki git bunu 1000 kişiye tıklat minimum 0.75$ max 1$ vereyim sana, reklâmlara göre değişiyor. Tabi şimdi size zor gelebilir ama şimdi ticarete bakın.

Yazının başından buyana anlattığım sistemleri öğrendiniz hepsinde bir reklâm veren var işte bu sefer o sistemlerde reklâm veren biz olacağız bu ptp sitelerindeki reklâmları alıp önceki anlattığım sitelere reklâm olarak vereceğiz ve ücretini ödeyeceğiz. Ticaretine gelince

Mesela intoffers.com advertising bölümüne girip 5000 clike 1,5$ ücret alıyor ptc sitesi. Siz ise 1000 tıka 1$ alacaksınız yani 5000 tık 5$ ise 1.5 düş 3.5$ size kalıyor. Bakın eliniz ayağınız yoruldu mu hayır, babam hep ticaret yap oğlum demişti şimdi daha iyi anlıyorum. Tabi sadece ptc değil kittensptr.com veyahut poohbearsprt.com gibi ptr sitelerine de reklâm verebilirsiniz.

Dikkat: Approved sites” denen bir şey var burada gelen tıklamaların kabul edildiği siteler vardır..Mesela beavermails intofferstan gelen tıkların sayar. Beavermailsin hiç kabul etmediği bir siteye beavermailsten aldığınız ptp linkini reklâm verirseniz hiç bir tıkınız saymaz. Bu sistem tüm ptp sitelerde mevcut bu yüzden dikkatli olun.

İşte bux siteleri bu kadar bu yazıda okuduğunuz tüm sistemlerde yatırım yapmasanız elle tutulabilir bir kazanç elde edemezsiniz yatırım derken referans ve Premium üyelik almalısınız.(ptp hariç)

İnternetten para kazanma yolları yazı dizisinin, bux siteleri adlı makalesini okudunuz. Ben Enes KAŞIKÇI yârinki makalem amele işleri (yatırımsız işler).

Hepinize bol kazançlar, iyi günler.

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku