Bilgiustam
Türkiye'nin Bilgi Sitesi

İnternetten Para Kazanma Yolları 2 – Amele İşler (Yatırımsız İşler)

3 49

11Dünkü makalemde bux sitelerinden nasıl para kazanıldığından bahsettik fakat bux sitelerinde öyle kendi başınıza para kazanmak çok zor yatırım yapmanız gerekiyor, bende bunu düşünerek yatırım yapmadan olan işlerden bahsedeceğim.

Birden fazla iş mevcut fakat hepside amele işi dediğimiz sadece sizsiniz ve yorucu işlerdir, ticarete benzemiyor.

Peki öyleyse başlayalım bakalım….

1.Postculuk

22Post = konu, postculuk = konu ekleme işi, tanımlardan da anlayacağınız gibi postculuk yapabilirsiniz.

Nasıl yapacağız?

Webmasterların forumlarını çoğumuz girmişizdir r10.net, zone.org vs. bu sitelerde e-ticaret ?” iş arayanlar bölümü vardır. Bu bölüme girdiğiniz zaman saten sizin gibi bir çok insan postculuk için iş arıyor. Siz de buralara girip bir konu açarsınız ben post kasarım diye sonrada webmasterlar size siteleri için iş verirler.

Ne yapacağız?

Webmasterlar size sitelerini verirler sizde sitelerine konu eklersiniz oyun, müzik, film vs. konu eklersiniz konular webmastera bağlıdır. Konuyu teker teker yazmıyorsunuz ekleyeceğiniz konuda bir kaynak buluyorsunuz o kaynaktaki konuları kopyala / yapıştır yapıyorsunuz, hepsi bu kadar.

Ne kadar kazanırız?

Sonuçta bu bir amele işi ve sizde baya bi emek harcıyorsunuz. Maalesef postculara verilen para çok az gözüküyor. Değer verilmiyor fazla. Genelde 100 post = 2.5 tl ” 10 tl arası değişiyor. Hızınıza ve kalitenize bağlıdır bu.

Nasıl güveneceğiz?

En baştaki verdiğim sitelerde saten itrader sistemi mevcut, itrader sisteminde adamın alışveriş yaptığı konular ve bunlardaki değerlendirmeler gözükür. Örneği adamın itraderi 100 dür baya bir sürü kişiye post kastırmıştır, bu adama güvenebiliriz fakat her an her şey olabilir. Ama şimdi itraderi 0 olup da güvenilir birisi ne yapsın işte buna bir çare bulamamışlar hala. Genelde ödemeleri iş bitince yaparlar. Bu yüzden alışveriş yapacağınız kişiye dikkat ediniz.

2.Facebook’ta Grup Kurun

32Evet, bu yöntem son zamanlarda baya yaygınlaştı. Farklı bir yöntem ama işe yarar ve değerli bir yöntem. Diyelim ki sizin 10000 kişilik bir gurubunuzu bir webmaster alır ve gurupta kendi sitesinin reklâmını yapar.

Ne yapıcağız?

Yapacağınız tek şey gurup kurmak ve bu gurupların üye sayılarını yükseltmek.

Nasıl yapıcağız?

Facebook’ta sayısız gurup var bu yüzden farklı guruplar açmaya çalışın mesela yeni çıkan Harbi Tivi bunla ilgili bir gurup yoktur hemen bununla ilgili bir gurup açarsınız ve üye sayısını arttırırsınız. Böylece ameleliği az da olsa azaltırsınız.

Ne kadar kazanırız?

Burada kazanacağınız miktar belli değil çünkü yeni çıkan bir yöntem. Fakat gurubu satarsınız yâda kiralarsınız genelde. 10.000 üyeli guruplar değerli oluyor genelde tabi yapması biraz zor oluyor.

Nasıl güveneceğiz?

Bu kısım postculuk işiyle aynıdır.

3.Rapid Üyeliği Satın

4Bu nasıl olacak derseniz. Şimdi rapidshare bir dosya upload sitesi biliyorsunuz. Bu sitede Premium üyelik sistemi mevcut daha hızlı indirebilmek için ve rapidshare point kasanlara Premium üyelik veriyor. Sizde bu pointlerle yeni üyelik açarak bu üyelikleri satabilirsiniz.

Ne yapıcağız?

Forumlara vs. konu açarsınız, yeni bir film, bir mp3, herhangi bir dosya bunun indirilmesini sağlarsınız.

Nasıl yapıcağız?

Tabi bu işinde bir usulü var, point almanız için en az 5 mb boyutunda bir dosya upload etmelisiniz, bundan daha küçük dosyalar indirildiğinde point olarak geçmez ve en az 10.000 point yapmanız lazım bir aylık üyelik için zaten en az 1 aylık alabiliyorsunuz ayrıca bir günde sadece 255 point alabilirsiniz. Tabi bu işinde bir püf noktası var diyelim ki yeni bir şarkı çıktı “Hadise ?” Düm tek tek” bu şarkıyı ve albümün diğer şarkılarını hiti yüksek olan sitelere paylaşırsanız bir gün bu şarkı yarın o şarkı diye diye günde 255’i rahat buluyorsunuz. Buda size 40 günün sonunda rapid üyesi yapar. İyi ama değmez ki 40 gün boyunca uğraşmaya tabi değmez bir üyelikle yapmayacağız ki bizim 40 tane hesabımız olsun her gün 255 puandan 10.200 point elde edersiniz yani günde bir 1 aylık rapid accountu ve 40 günün sonunda 40 tane 1 aylık rapid üyeliğiniz olur.

Ne kadar kazanacağız?

İşin sonunda 40 tane rapid accountumuz oldu öyle değil mi, rapid accountlar 15 tl den aşağı satılmaz buda gösterir ki 600 tl paranız cebinizde. Fakat bazı bu işe yeni başlayanlar kendilerinin iyi olduklarını göstermek için indirimli satış yaparlar 10 tl ?” 5 tl gördüm ben. Ama uğraşan olursa çok karlı iştir.

Nasıl güveneceğiz?

Burada sizin birisine güvenmenize gerek yok çünkü parayı siz peşin alacaksınız. Fakat kendinizin güvenilir olduğunu ispatlamak için webmaster forumlarında itrader ile sağlarsınız, diğer film, mp3 sitelerinde ise rep ve teşekkürler alarak o forumdaki yerinizi, rütbenizi yükseltin.

4.Dizin (Backlink) Ekleme işi

51Bu iş web sitesi olanlara tanıdık gelecektir saten fakat ben açıklayayım, bir web sitesi için dizin önemlidir ne kadar çok dizinde olursa o kadar iyi olur bu yüzden web site sahipleri sitelerinin dizinlere ekletirler.

Ne yapıcağız?

Bir siteyi dizinlere ekleyeceksiniz, dizin kodlu ise kodu web sitesinin yöneticisine vereceksiniz.

Nasıl yapıcağız?

Ya bu iş o kadar da zor bir iş değil. Tabi eğer bir listeniz varsa. Dizin sitelerine teker teker girip submit site veya site ekle olarak gözükür, sitenin ismi, sitenin başlığı vs. ister bunları size webmaster söyler saten. Sonra eğer kodlu dizin ise size verilen kodu webmastera vereceksiniz.

Ne kadar kazanacağız?

Listenizdeki sitelere bağlı olarak Pr3 ve üstü bir dizin arşiviniz varsa 100 dizim = 15 tl edebilir. Tabi bu fiyat dizinlerin pagerankına bağlı olarak değişir.

Nasıl güveneceğiz?

Bu kısım postculuk işiyle aynıdır.

Son…

Benim bildiğim amele işleri veya yatırımsız işler bunlar daha bir sürü amele işi vardır muhakkak fakat hepsini yazamayız buraya kendi işinizi çıkartabilirsiniz ne bilim bir şey için şu lazım olur ve o iş diğer sitelere lazımdır onlara da yaparsınız böylece para kazanırsınız. İnternettin etinden, sütünden, gücünden yararlanabilirsiniz açıkçası, geçenlerde Adult sitesinin konu başlıklarını değiştirmek için eleman arayan vardı. Yani böyle garip garip amele işleri çıkıyor.

Ben Enes KAŞIKÇI İnternetten Para Kazanma Yolları yazı dizisinin Amele İşleri adlı makalesini okudunuz. Unutmayın ki Allah çalışanın hakkını verir.

Hepinize bol kazançlar, iyi günler.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.