Bilgiustam
Türkiye'nin Bilgi Sitesi

Wireless Teknolojisi

3 30

Gün geçmiyor ki kablosuz internet teknolojilerine bir yenisi daha eklensin, artan kablosuz internet yani wireless teknolojisi artık hayatımızın her alanına işlemiş durumda ancak yeni tasarlanan wireless teknoloji yeniliklerini duyana kadar bekleyin.

wireless

İnsan vücuduna yerleştirilecek olan wireless cihazlar ile sağlığınız sürekli olarak doktorunuzun kontrolü altında olacak, vücudun içine yerleştirilen cihaz sürekli olarak yasamsal değerleri kontrol ediyor ve herhangi bir değer olması gerekenin dışına çıktığı zaman wireless teknolojisini kullanarak doktorunuzla bağlantıya geçiyor. Wireless teknolojisi hastanın ilaçlarınıda kontrol edebiliyor, bu cihaz sayesinde hastanın doğru zamanda doğru ilacı alıp almadığı doktoru tarafından kontrol ediliyor.

Başka bir wireless cihaz ise besinler üzerinde kullanılacak, tam detayları henüz belli olmayan cihaz sayesinde marketlerde bulunan besinlerin kalitesinin kontrol edilebileceği belirtiliyor. Wireless cihaz kullanılarak internet aracılığıyla ürünün genel sağlık bilgileri, yararları, zararları, üreticisi, dağıtıcısı gibi bilgilere ulaşılabiliyor.

Otomobillere yerleştirilebilecek bir wireless cihaz üzerinde de çalışmalar sürüyor, bu cihaz aracınızın etrafındaki hareketliliği kontrol ederek trafik kazasına sebebiyet verebilecek araç etkinliklerine veya canlılara karşı sürücüyü uyarıyor.

Toplu taşıma alanında da wireless teknolojisi çalışmalar sürüyor, toplu taşıma araçlarına yerleştirilecek olan kamera ve wireless sistemleri sayesinde cep telefonunuzu kullanarak beklediğiniz otobüsün nerede olduğunu, ne kadar süre sonra size ulaşacağını, otobüs içerisindeki yoğunluğu anlık olarak takip edebilirsiniz.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku