Bilgiustam
Türkiye'nin Bilgi Sitesi

Kamp Hazırlığı Nasıl Yapılır ?

0 63

Kamp Hazırlığı Nasıl Yapılır ?Bu talimatlar, doğada gökyüzünün altında yaklaşmakta olan bir maceraya hazırlanmanıza yardımcı olur.
İnsan olarak hepimiz doğanın unsurlarına karşı savunmasızdır ve mucizeleri keşfederken karşılaşabileceğiniz zorluklara karşı kendimizi hazırlamak önemlidir.
Bu talimatları anlamak zor değil çünkü hepimiz yaşamak için neye ihtiyacımız olduğunu biliriz: su, yiyecek, barınak ve korunmaya.

1. MALZEMELERİNİZ İÇİN DAYANIKLI BİR ÇANTA ALIN

Eşyalarınızı taşımak için sağlam bir çanta önemlidir.

2. ÇANTANIN İÇİNE BÜYÜK BİR ÇÖP TORBASI YERLEŞTİRİN

Bunu yaparken çantanın tüm alanını kullandığınızdan emin olun.Bu işlem eşyalarınızın yağmur ve sudan korunmasına yardımcı olur.Çöp torbası ne kadar kalın olursa o kadar iyi olur.

3. TEMEL ÖGELERİ BELİRLEYİN

Çadır, uyku tulumu, paspas, ilk yardım çantası,iletişim için telefon, yedek kıyafet,çorap, bıçak, el feneri, piller, pusula, su geçirmez paketleme torbaları, tuvalet malzemeleri, yiyecek, halat, su mataraları

4. GRUPLARA AYIRIN

Eşyalarınızı gruplara ayırın.Gruplandırırken nerede, ne zaman kullanacağınızı göz önünde bulundurun.Örneğin; el feneri ile pilleri aynı yere koymanız onları bulmanız açısından kolaylık sağlar.

5.ÖNLEM ALIN

Değerli eşyalarınızı su geçirmez poşetlere koyun.Yağmur ve fırtınaya hazır olmayan kampçılardan olmak istemezsiniz.

6.ÇANTA DÜZENİNİ BELİRLEYİN

Çoğu çantanın dışında küçük cepler bulunur.Bu cepleri acil durumlarda ihtiyaç duyacağınız ürünler için kullanın.

7.PLANLARINIZA GÖRE HAZIRLIK YAPIN

Güzel bir gölde yürüyüş yapıp birazda balık tutmayı düşünüyorsunuz diye bütün çantanızı balıkçı malzemeleriyle doldurmanız gerekmez.Önce daha az kullanacağınız eşyaları yerleştirin, bu şekilde daha sık kullanılan malzemelerin üstte kalmasını sağlayabilirsiniz.Bir ipucu:Yiyecek ve uyku tulumunu en son yerleştirin.

8.ÇADIRINIZI YERLEŞTİRİN

Yanınızdaki en büyük eşyanız muhtemelen çadırınızdır.Eğer çantanızda yer yoksa, sığdırmak için zorlamayın.Çadırınızı çantanızın dışına sarın.

9.KİŞİSEL EŞYALARI UNUTMAYIN

Listeye kulaklık, müzik çalar, kalem kağıt gibi bulundurmak istediğiniz kişisel eşyalarınızı ekleyebilirsiniz.Ancak kilo limitini unutmayın.Çantanız çok ağır olursa taşımakta zorluk yaşarsınız, bu yüzden ne aldığınız konusunu iki kere düşünün!

Kamp Hazırlığı Nasıl Yapılır ?10.HAZIRSINIZ

Çantanızın kayışlarını ayarlayın ve ağırlığı eşit bir şekilde dağıttığınızdan emin olun.Çantanızı her zaman dizlerinize ağırlık vererek kaldırın.Yaralanmayı önlemek için kaldırırken öne eğilmeyin.Unutmayın, çantanız kaldırılamayacak kadar ağırsa, eşyaları tekrar gözden geçirmek isteyebilirsiniz.Bunu yaptıktan sonra temel malzemelerinizi yanınıza aldığınıza emin olun.
Artık hazırsınız.Yolunuza çıkacak sorunlara hazırlıklı olduğunuzda daha keyifli bir tatil geçireceğinizi unutmayın.

Kaynakça:
www.instructables.com/id/How-to-Pre…

Yazar:Merve Karaca

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku