Bilgiustam
Bilgiyi ustasından öğrenin

Kayısı Yağının Cilt İçin 5 Faydası

0 389

Kayısı yağı cildinize günlük ve olağanüstü şekillerde fayda sağlar. Yaşlanma etkilerini azaltma noktasında yardımcı olur. Bunun yanında cildi yumuşatmaya ve yatıştırmaya yardımcı olur. Kayısı yağı. kuru, olgunlaşan cilt tiplerini canlandırmaya ve yenilemeye yardımcı olur. . Cilt bakım rutinlerinizde henüz kayısı yağı kullanmıyorsanız, kullanmalısınız. İşte size bunun için beş önemli neden.

1. Yaşlanma Karşıtıdır

Kayısı yağı, içeriğinde çok özel bileşenleri olan bir üründür. Vitaminler, antioksidanlar, yağ asitleri, esansiyel yağ asitleri ve daha fazlası kayısı yağında bulunur.Her biri benzersiz faydaları olan bileşenlerdir ve her biri cilt için faydalıdır. Her gruptan kayısı yağı yüksek oranda antioksidan içerir, tüm cilt tiplerinin korunmasında, cildin dış etkenlere karşı olası sorunların önlenmesinde ve gençleştirilmesinde son derece güçlü bir etkisi vardır.
Kayısı yağı, yüksek miktarda E vitamini içeriğiyle cildinize fayda sağlar. E Vitamini, cildinizin kendi sebumunda doğal olarak bulunan bir antioksidandır. Derinin üzerinde özellikle rahatlatıcı olduğu bilinen bir etkisi vardır. Bu bağlamda bakıldığında cilt kırışıklıklarının giderilmesinde son derece etkilidir. Doğru ve düzenli kullanım ile cilt kırışıklıklarını önler, olan kırışıklıkları azaltmaya yardımcı olır.

2. Siyah Noktaların Önlenmesine Yardımcı Olur

Siyah nokta sıkışmış kir nedeniyle siyah değildir, gözeneklerin içindeki yağ oksitlendiğinden dolayı siyahtır. Kayısı yağı, yüksek antioksidan içeriği nedeniyle bunun olmasını engellemeye yardımcı olabilir. Gözeneklerinizin içindeki yağ korunduğunda siyahlaşmaz ve bu nedenle yalnızca gelecekteki siyah başlı lekelere karşı koruma sağlamakla kalmaz, gözenekleriniz de daha küçük ve daha az görünür görünür.

3. Kuru Ciltleri Gençleştirir

Kayısı Yağının Cilt İçin 5 FaydasıDoğal olarak kuru ya da olgunlaşan bir cilt tipine sahipseniz, cildiniz günlük kayısı yağı kullanımından büyük faydalar elde edecektir. Kuru ve olgunlaşan cilt tipleri çok benzerdir. Her ikisinin de pul pul dökülmesine yardım etmesi gerekiyor. Her ikisinin de aydınlanması ve yenilenmesi gerekir. Her ikisi de sağlıklı ve genç olmak için rehberliğe ihtiyaç duyuyor. Kayısı yağı, doğal A vitamini içeriği olan yapısı itibarıyla yaşlanma karşıtı özelliği nedeniyle cildinizin gençleşmesine yardımcı olur.. A vitamini cildiniz kurumasına rağmen kayısı yağı bazında kurumaları önler.

Bazen bir retinoid olarak da adlandırılan A Vitamini, cildinizin metabolizmasını yeniden başlatmaya yardımcı olur. Kuru ve olgun cilt tiplerinde cilt hücrelerinin yenilenmesi yavaş ve düzensizdir, cilt yüzeyi mat, kuru ve düzensiz görünür Ancak kayısı yağı gibi gençleştirici, A vitamini içeren bir yağ kullanıldığında ve bu kuru, olgunlaşan cilt döngüsünü durdurulabilir, Cilt tonunuz böylece aydınlanabilir ve hatta nem bile kazanabilir

4. Cildi Susuz Kalmaya Karşı Korur

kalabilmesi için, cilt hücrelerinizin suya ihtiyacı vardır. Kayısı yağı, cildinizin bariyerini sıkılaştırarak cildinize fayda sağlar.

5. Yumuşatır ve Yatıştırır

Bir noktada her cilt tipi rahatsız edici hislerden muzdarip olacaktır. Banyodan sonra gerginlik olabilir. Çok fazla exfoliant kullandıktan sonra tahriş. Aşırı güçlü cilt bakımından duyulan acı hissi. kayısı yağı kullanıldığında cildi yatıştırmaya yardımcı olabilir. Yüksek miktarda oleik ve linoleik yağ asitleri ile hızlı bir şekilde emilir, yoğun olarak cilt beslenir ve kayısı yağı cildi nazikçe yatıştırır.

Kaynakça:

https://www.oilixiaskincare.com/blog/apricot-oil-benefits/

Yazar: Fatma Rana Arıbaş

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku