Bilgiustam
Türkiye'nin Bilgi Sitesi

Kuantum Yöntemi İle Tedavi Nedir?

0 343

Kuantum Yöntemi İle Tedavi Nedir?İnsan vücudunu oluşturan en küçük yapı hücredir. Hücrelerin bir araya gelmesiyle dokular , dokuların biraraya gelemsiyle organlar , organların biraraya gelmesiyle sistemler , sistemler ise vücudumuzu oluşturur.

Kuantum yönteminde en küçük birim olan hücre uyarılarak sorunun temeline inilir. Son zamanlarda uygulanmaya başlanan bu yöntem ilk kez Rusya’da denenmiştir.

Peki nedir kuantum tedavisi?
Kuantum Yöntemi İle Tedavi Nedir?Kuantum tedavisinde iğne ve ilaç kullanılmadan ağrısız tedavi amaçlanmaktadır. İlaç kullanılmadığı için oluşabilecek yan etkiler de giderilmiş olur. Kuantum yönteminde uygulanan enerji sadece hastalıklı bölgeye etki eder ve sağlıklı hücrelere herhangi bir etkide bulunmaz. Bu nedenle uygulanmasında herhangi bir zarar ve yan etki yoktur. Tedavinin uygulanma noktası hücreler arasındaki iletişim kanallarıdır. Belirli dalga boylarındaki ışınlar bu iletişim kanallarını uyararak hastalıklı bölgenin kendini yeniden organize etmesini sağlar. Klasik tıp tedavilerinde ise hastalığın giderilmesi için doğrudan hücre çekirdeğine tedavi uygulanıyor. Kuantum tedavi yönteminde yaşamın da temel prensibi olan etki-tepki davranışından yararlanıldığını söyleyebiliriz. Her canlı hücre aldığı etki kuvvetine karşı mekanizmasında bu tepkiyi etkisiz hale getiricek şekilde tepki alanı oluşturur. Kuantum yönteminde gönderilen ışık enerjisi etki olarak hücreye yansır. Bu uyarıyı alan hücre herekete geçerek kendisini yenilemeye mevcut sorunu gidermeye çalışır.

Kuantum Yöntemi İle Tedavi Nedir?Kuantum tedavisi hangi durumlarda uygulanır?
Kuantum yöntemi ameliyatı kabul edemeyecek kadar yaşlı hastalarda , ilaç tedavisine cevap verilemeyen durumlarda , kireçlenme , omurilik dejenerasyonları ve kronik rahatsızlık durumlarında uygulanıyor. Namık Kemal Üniversitesi, (NKÜ) Tıp Fakültesi Anesteziyoloji ve Reanimasyon Ana Bilim Dalı Başkanı Yrd. Doç. Dr. Cengiz Mordeniz uygulanan 100 kadar hastada %90 lık bir başarı elde edildiğini belirtiyor. Rusya’da geliştirilen bu yöntem farklı alanlarda da kullanılıyor. Örneğin ; Rusya’da kuantum yöntemiyle daha dayanıklı tohumların yetiştirildiği kaydedildi. Bazı durumlarda hayvanlar üzerinde de uygulanıyor at gibi yarış hayvanlarında bu yöntemle yarış sırasında daha dayanıklı olmaları sağlanıyor. Aynı şekilde bu yöntem insan üzerinde kulanılarak dayanıklılık ve direnç arttırılabilir. Bu tedaviyi uygulayan Trakya’da bir merkez bulunuyor. Hiçbir yan etkisinin olmaması bu tedavi yöntemini daha seçilir kılıyor ve ilerleyen dönemlerde daha da yaygın olarak kullanılması mümkün.

Yazar: Hepşen SOYLU

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.