Lazer Destekli İmplant

Günümüzde, diş eksikliklerinin giderilmesine yönelik pek çok tedavi şekli ortaya çıkmıştır. Diş eksikliklerini gidermek için yeni yeni uygulanmaya başlayan yöntemlerden biri de lazer destekli implant yöntemidir. Bu uygulamada lazerin de gücünden yararlanılarak implant tekniğine bambaşka bir yön kazandırılmıştır.
Lazer destekli implant uygulamasından hemen önce bilgisayar ortamında üç boyutlu filmler çekilir. Burada tedavinin hangi yöntem ile uygulanacağına belirlenirken hastanın kemik dokusu hakkında da bilgi alınır. Bu yöntem sayesinde kemik dokusuna dair her türlü bilgiyi öğrenmek mümkündür. Özellikle uygulamanın başlaması için gerekli olan kemik kalınlığı ve genişliği, bu yöntem kullanılarak bilgisayar ortamında görüntülenebilmektedir.
Bu uygulamanın yapılacağı bölgenin açılması söz konusu olur. Bu bölge erbium, co2, diode gibi maddelerden biri aracılığı ile açılmaktadır. Vidanın çapında açılacak kesi sonrası implant adı verilen vidanın buraya yerleştirilmesi mümkün olacaktır.

Bu tekniğin sayesinde uygulama sırasınca ortaya çıkan ağrı ve sızılarında son bulmasına zemin hazırlanır.

Uygulamanın Ortaya Çıkardığı Avantajlar

Lazer destekli implant yöntemi hastaların avantajlı olarak gördüğü tedavi şekillerinden biri haline gelmiştir. Özellikle iyileşme süreci diğer yönteme göre daha hızlı olduğu için bu alana günden güne yönelen sayısında artış yaşanmaktadır. Aynı zamanda kesme sırasında kullanılan teknikler, ağız ve diğer bölgenin yapısına zarar vermeyecek türden uygulamalar olacaktır. Bu durumdan dolayı da kemik kayması gibi sorunların yaşanması minimum düzeye indirilecektir. Öte yandan bu, bilgisayar ortamında yapılan kontrollü bir işlemdir. Uygulamanın her türlü riski araştırıldığı için bu şekilde tedavi sırasında risk de en aza indirilmiştir. Hastalara kolay şekilde tedavi olma imkanı veren bu yöntem, doğal görüntüsü sayesinde de ilgi çeken bir ağız içi tedavi olmuştur. Bundan da yardım alınarak hastaların uzun zamandan beri sıkıntı içinde olduğu diş sorunlarının da önüne geçilmiş olur. Çünkü işlem doğal ve sağlıklı olan diş görüntüsünü hastalara yeniden sağlamaktadır.

Bu Sıkıntılarınız Varsa Lazer İmplantı Düşünün

• Protezlerin kullanım zorluğundan uzun zamandan beri yakınıyorsanız,
• Protezlerden dolayı çiğneme ve konuşma bozuklukları varsa,
• Tek dişinizi veya birden fazlasını kaybetmişseniz,
• Diğer yöntemler yemek artıklarından dolayı zor temizleniyorsa,
• Temizlik durumundan dolayı sürekli sıkıntılar yaşıyorsanız,
• Kolay kullanan bir yöntem arıyorsanız,
• Kemik erimesinden korunmak istiyorsanız,
• Ağız içi eksikliğin giderilmesine yönelik pratik ve hızlı bir yöntem arıyorsanız,
Lazer implant yöntemini kullanmak iyi sonuçlar almanızı sağlayacaktır. Bu yöntemin sağlamış olduğu kolaylık sayesinde, bu zamana kadar bu konuda karşınıza çıkan tüm sıkıntıların kısa süre içinde atlatıldığını fark edersiniz. Aynı zamanda kalıcı bir teknik olduğu için eksikliklerin bir daha karşınıza çıkması mümkün değildir.

Yazar: Cansu Kutlu

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar