Bilgiustam
Türkiye'nin Bilgi Sitesi

Lazer Epilasyon ile Pürüzsüz Vücutlar

0 207

İstenmeyen tüylerden kurtulmak için lazer epilasyondan yararlananların sayısı her geçen gün artıyor. Bu artışa paralel lazer epilasyon teknolojileri de aynı hızla gelişiyor. Ağrısız ve konforlu bir lazer epilasyon arayışıyla geliştirilen Buz Lazer Epilasyon ile birlikte bugün artık neredeyse tamamen ağrısız lazer epilasyon yapılabiliyor.  Lazer epilasyona üst seviyede konfor getiren Buz Lazer hakkında detaylı bir inceleme yaptık. Aşağıda edindiğimiz bilgileri okuyabilirsiniz.

Lazer Epilasyon ile Pürüzsüz Vücutlar

Lazer Epilasyona Konforlu Dokunuş: Buz Lazer

Soprano Ice serisi cihazlar ülkemizde distribütör firma tarafından Buz Lazer adı ile satışa sunuluyor. Buz Lazer, distribütör STS Lazer firmasının patentli markası. Buz Lazer ailesi Soprano Ice, Soprano Ice Platinum ve Soprano Titanium cihazlarından oluşuyor. Bu cihazlar dışındaki hiçbir cihazın Buz Lazer olmadığını belirtmekte fayda var.

Buz Lazer ‘’etkili ve kalıcı bir lazer epilasyonu nasıl daha konforlu hale getirebiliriz’’ düşüncesiyle geliştirilmiş bir sistem. Patentli Ice Teknolojisine sahip olan Buz Lazer, bu gelişmiş soğutma sistemi ile cildi tüm seans boyunca -3 dereceye kadar soğutuyor. Soğutma tedavi başlığının safir ucundan yapılıyor. Safir uç, cilde temas ettiğinde buz gibi soğuk olduğu için cildi hemen soğutmaya başlıyor. Kişiler ağrı hissetmeden lazer epilasyon yaptırabiliyorlar. Bu etkili soğutma aynı zamanda cilt yüzeyini de koruduğu için cilt yanığı riski de ortadan kalkıyor. Buz Lazer adını bu buz gibi soğuk, etkili soğutmadan alıyor. Lazer epilasyon yöntemlerinde hissedilen sıcak yanma hissi, yerini Buz Lazer’de serinliğe bırakıyor.

Ülkemizde ütüleme epilasyon olarak bilinen SHR uygulama tekniği, Buz Lazer cihazlarını geliştiren firmanın patentli teknolojisi. Bu yöntemde tedavi başlığı cildin üzerinde sürekli hareket ettiriliyor ve kıl kökleri kademeli olarak ısıtılıyor. Bu sayede hem esmer ve bronz tenlerde yanık riski olmadan lazer epilasyon yapılabiliyor hem de uygulama daha konforlu oluyor. Buz Lazer epilasyonun ağrısız olmasını sağlayan bir diğer önemli etken de bu uygulama tekniği.

Lazer Epilasyon ile Pürüzsüz Vücutlar

Dört Mevsim Buz Lazer Epilasyon

Buz Lazer, yaz aylarında yanık ve leke kalma riski olmadan lazer epilasyon yapılabilmesini sağlayan teknolojilere sahip. Bronz tenler dahil tüm cilt tiplerinin lazer epilasyonunda FDA onayı olması hastalara güven veriyor. Güneşlendikten bir hafta sonra Buz Lazer yapılabiliyor, cilt renginin açılmasını beklemek gerekmiyor. Böylece Buz Lazer ile yaz aylarının bitmesini beklemeden lazer epilasyon yapılabiliyor.

Buz Lazer Sürekli Gelişen Bir Sistem

Buz Lazer cihazını üreten firma, cihazın sürekli gelişmesini sağlamak için araştırmalarına devam eden ve AR-GE yatırımlarına oldukça yüksek bütçe ayıran bir firma. Uzun yıllara dayalı araştırmalar sonucu geliştirdiği Soprano Ice Platinum Alexandrite, Diyot ve Nd.YAG dalga boylarına sahip. Dünyanın ilk 3 dalga boylu lazer epilasyon cihazı olma özelliğine sahip Soprano Ice Platinum, farklı derinliklerdeki tüm kıl köklerini hedefleyebiliyor. Serinin en son üyesi olan Soprano Titanium ise daha geniş tedavi başlığı ile lazer epilasyon seans süresini yarı yarıya kısaltıyor.

Buz Lazer, gelişmiş bir lazer epilasyon için gerekli tüm detayların titizlikle hatırlandığı bir sistem. Örneğin; kulak ve burun içindeki istenmeyen tüyler de unutulmamış. Ulaşmanın bir hayli güç olduğu kulak ve burun içindeki tüyler için özel bir yüz ucu kullanılıyor. Buz Lazer sistemine özel bu yüz ucu ile bu bölgelerde de kolayca lazer epilasyon yapılabiliyor. Yüz ucu sakal şekillendirmek ve kaş şekillendirmek amacıyla ve kaş ortası lazer epilasyonunda da kullanılıyor.

Tüm vücut bölgelerindeki istenmeyen tüylere çözüm sunan Buz Lazer etkili ve kalıcı sonuçları yanı sıra ağrısız, acısız olduğu için de çok tercih ediliyor. 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku