Bilgiustam
Türkiye'nin Bilgi Sitesi

Lazer Epilasyon Nedir? Yapılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

1 435

Lazer Epilasyon Nedir? Yapılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?Lazer epilasyon, kıl kökünü yakarak kılları yok etme işlemidir. Lazer epilasyon yapan kişinin kesinlikle bu konuda iyi bir eğitim alması gerekir. Çünkü lazer epilasyon istenmeyen sonuçlara yol açabilir. Deride kızarıklık, lekelenmeler, yanmalar, kalıcı izler. Bu durumlarla karşılaşmamak için öncelikle iyi bir yerde güvenilir kişilere lazer yaptırmalıyız. Lazer epilasyon bayanlara ve erkeklere de uygulanabilir. Lazer epilasyonun en iyi sonuç alındığı kıl, açık renkli kökü koyu olan kıldır. Çünkü koyu kıllar lazer ışınını en iyi şekilde görür.Ve sonuç daha iyi alınır.

Lazer Epilasyon Nedir? Yapılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?Lazer epilasyon en başta kalbinde pil olan kişilere yapılmamalıdır. Daha sonra, ağır şeker hastalığı olan kişilere, açık yarası bulunan kişilerde yara etrafına bile yapılmamalıdır. Ayrıca dudakta uçuk varsa bıyık bölgesine uygulanmamalıdır. Akneli ciltte akne üzerine, ateşli hastalık süresince de lazer epilayon yapılmamalıdır. Hamilelere lazerin bir zararı görülmemiştir. Fakat yine de riske atmamak gerekir.

Eğer kuru bir cildimiz varsa lazerden önce cilde peeling uygularsak canımız daha az acır. Ayrıca eczanelerde cilt uyuşmasını sağlayan kremler kullanarak acıyı en aza indirebiliriz. Epilasyondan sonra, lazer yapılan bölge bir süre yıkanmamalı, herhangi bir bakım kozmetik ürünü kullanmamalıyız. Sorun oluşursa hemen doktora başvurmalı, lazer yaptırdığımız yeri bilgilendirmeliyiz.

Yazar: Elif KAYGISIZ

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.