Bilgiustam
Türkiye'nin Bilgi Sitesi

Lezzetli Bir Tavuk Izgara İçin 3 Püf Noktası

0 187

İnsan sağlığı için protein içeren gıdalar oldukça önemlidir. Dengeli bir şekilde kişinin protein, yağ ve karbonhidrat tüketmesi gerekir. En hafif et çeşitlerinden bir tanesi de tavuktur. Özellikle diyet programlarında kırmızı ete göre daha çok tercih edilmesi beklenir. Tavuk eti göğüs, but ve kanat gibi kendi içinde de çeşitlere ayrılır.

Sağlıklı beslenme şekline önem veriyorsanız pişirme teknikleri arasından en çok ızgarayı tercih edebilirsiniz. Herhangi bir hastalığınız varsa ve diyet yapmanız yani özel beslenmeniz gerekiyorsa bu pişirme yöntemi oldukça sağlıklıdır. Bu sistem içinde lezzetten de ödün vermek istemiyorsanız tavuk ızgara yapmanız için 3 püf noktayı yazımızın devamında sizlere başlık başlık hazırladık. Izgara yapmadan önce mutlaka yazımızın devamını okuyun!

Kasabınıza Mutlaka Izgaralık Tavuk Eti İstediğinizi Belirtin!

Her lezzetli etin ilk sırrı doğru ürünü almakla başlar. Yağda pişmesi gereken bir et çeşidini alıp ızgara yaparsanız sağlıktan değil ama lezzetten ödün vermiş olursunuz. Oysa tarifler hem sağlıklı hem de lezzetli olabilirken. Tavuk ızgara için but kısmından hazır şişlerden isteyebilirsiniz ya da derisini yememek şartıyla kanat kısmını da tercih edebilirsiniz. Sosladığınız taktirde göğüs kısmı da yumuşak ve lezzetli bir seçenek haline gelebilir.

Doğru Baharatları Tavuk Etinizle Buluşturun!

Baharat kullanımı lezzet açısından tüm yemeklerde fark yaratan önemli bir detaydır. Tavuk eti için özel hazırlanan karışık baharat tozlarını kullanabileceğiniz gibi sevdiğiniz ve bu ete yakışacağını düşündüğünüz baharat çeşitlerini de tek tek yemeğinize ekleyebilirsiniz. Böylelikle hem tavuk etinin faydasını hem de kullandığınız baharatların şifasını vücudunuza almış olursunuz. Tavuk etine özel Hayfene’nin hazırladığı baharat karışımını tariflerinizde fark yaratmak için kullanabilirsiniz.

Tavuk Etinizi Izgarada Sürekli Çevirmeyin!

Etlerin sulu ve ağız sulandıran halleri için doğru bir şekilde pişirmek gerekiyor. Pişirme süreciniz doğru değilse tavuk etiniz size lezzetli gelmeyecektir. Öncelikle ızgaranızın ısındığından yani doğru pişirme ısısına ulaştığından emin olun. Daha sonra etinizin kurumaması, suyunun içinde kalması için sadece toplamda iki kere çevirerek pişirmeniz gerekir. Önce bir yüzü ve daha sonra diğer yüzü şeklinde ilerleyebilirsiniz. Tavuk etinizi sürekli çevirerek pişirirseniz oldukça kuru bir et elde edebilirsiniz. Bazı tariflerde tavuk etinin mühürlenmesi de önerilebilir. Tavada etinizi önce mühürleme işlemini yapıp daha sonra ızgaraya alabilirsiniz.

Lezzetli tariflerin sırrı baharatlardan geçiyor diyebiliriz. Siz de lezzetli bir tavuk ızgara için Hayfene’nin baharat çeşitlerini inceleyebilirsiniz. Ürünlere https://www.hayfene.com/baharatlar  bu linki tıklayarak hızlıca ulaşabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.