Bilgiustam
Bilgiyi ustasından öğrenin

Lise için Kırtasiye Alışverişinin Olmazsa Olmazları

0 487

Eğitim yılının en zorlu ama belki de en keyifli kısmı kırtasiye alışverişi olsa gerek. Renkli defterler, ışıltılı kalemler, büyük çantalar…İhtiyaçlar fazla olunca, haliyle seçenekler de aynı oranda artıyor. İlkokul ve ortaokuldan sonra, yepyeni bir dönem olan lise için kırtasiye alışverişi yapmak da başlı başına bir görev sayılır. Alışverişe çıkmadan önce nelere ihtiyacınız olabileceğine, gelin hep birlikte bakalım!

defterlerBüyük Boy Defterler

Yaş ve sınıfla birlikte, öğrencilerin defterleri de büyüyor. Lisedeki öğrencilerin en çok ihtiyaç duyduğu defter tipi genellikle spiralli büyük boy defterler. Sözel dersler için çizgili defterler gerekirken, matematik ve fizik gibi sayısal derslerde kareli deftere ihtiyacınız olacak. Avansas.com’da bulabileceğiniz Gıpta ve Keskin Color marka defterler, lise öğrencileri tarafından en çok tercih edilen markalar. Her ders için farklı renk kapaklı defterler seçerek, okul çantanızı tekdüzelikten kurtarabilirsiniz.

uçlu kalemKurşun Kalem Yerine Uçlu Kalem

Kurşun kalem her ne kadar klasikleşmiş olsa da, lise döneminde yerini uçlu kalemlere bırakıyor. Hem kolaylık sağladığı hem de daha iyi sonuç verdiği için, uçlu kalemler lise öğrencilerinin vazgeçemediği kırtasiye ürünleri arasında. Rotring, Faber Castell ve daha birçok markaya Avansas.com üzerinden ulaşabilirsiniz. Sınıftaki esprili diyalogların vazgeçilmezi olan kalem uçlarını da almayı unutmayın!

Rengarenk Kalem Alternatifleri

Ders çalışmayı belki de en eğlenceli hale getiren kırtasiye ürünü renkli kalemler! Özellikle sınav dönemlerinde çalışmanızı kolaylaştıracak kalemlerden birkaç adet edinerek, ders çalışma isteğinizi artırabilirsiniz. Pembe, fosforlu yeşil ve mavi kalemler ders sırasında önemli yerlerin altını çizmenizi ve daha iyi takip edebilmenizi sağlıyor. Edding marka marker kalem de kalitesiyle oldukça tercih edilen bir ürün.

Planlı Olmayı Sevenler İçin

Sınav demişken, bu yoğun çalışma temposunda, önemli tarihleri yazabileceğiniz bir ajanda veya mini bir not defteri çok işinize yarayacaktır. Ajandanıza ödevlerinizi, sınav tarihlerini ve çalışmanız gereken konuları yazabilirsiniz. Ajanda kullanımına lise döneminde başlamak, ilerleyen yıllarda iş hayatına atıldığınızda oldukça işinize yarayacak bir alışkanlık.

Sayısalcıların Vazgeçilmez Gereçleri

En zor derslerden olsalar da, en çok sevilenler de kuşkusuz geometri ve matematik. Kırtasiye alışverişi için liste hazırlarken, bu dersin vazgeçilmezlerinden gönye, cetvel ve hesap makinesini de eklemeyi unutmayın. Tüm bu gereçler, her bütçeye uygun fiyatlar ve seçeneklerle Avansas.com’da bulunabilir.

Pratik Not Kağıtları

Defter ve kitaplarının üstüne not almayı sevmeyenler için, en pratik yöntem yapışkanlı not kağıtları. Renkli oldukları için, aklınıza takılan konuları size hatırlatacak bu not kağıtları lise hayatınız boyunca çantanızın demirbaşları olacak.

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku